Kabinet trekt miljoenen extra uit in strijd tegen armoede
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt miljoenen extra uit om mensen die het financieel zwaar hebben te helpen aan onder meer voedsel, kleding, schoolspullen en verzorgingsproducten. Dat meldt minister Carola Schouten (Armoedebeleid) aan de Tweede Kamer. Een deel van het geld gaat naar het gratis verstrekken van menstruatieproducten via het Armoedefonds.
Nu zijn er al 1500 uitgiftepunten waar meisjes en vrouwen die het zelf niet kunnen betalen, terechtkunnen voor maandverband en tampons. Dat aantal wordt met het extra geld uitgebreid naar 2500. Met het gratis verstrekken van deze artikelen aan de minima geeft het kabinet gevolg aan een oproep van D66, Volt en PvdA, die steun kreeg van een meerderheid in de Tweede Kamer.
Daarnaast gaat er een kleine 16 miljoen euro uit een Europees sociaal fonds naar Stichting Voedselvangnet, een organisatie die levensmiddelen levert aan voedselbanken. Deze subsidie loopt tot en met 2027. Ook het Rode Kruis krijgt extra geld voor voedselhulp aan mensen die niet terechtkunnen bij voedselbanken.
"Boodschappen zijn het afgelopen jaar flink duurder geworden". stelt Schouten vast. "Dat geldt natuurlijk voor eten, maar ook voor kleding, schoolspullen of maandverband. We zien daardoor dat meer mensen aankloppen bij de voedselbank en deze subsidie helpt om hen van de noodzakelijke producten te voorzien."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66, VVD en CDA zijn in conclaaf over het concept-coalitieakkoord dat hun partijleiders hebben uitonderhandeld. Kamerleden krijgen de kans om het document te lezen en kunnen daarna feedback geven.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe wetten moeten het mogelijk maken om harder op te treden tegen schepen in de Russische schaduwvloot, die onder een valse vlag varen om oliesancties te ontwijken. Demissionair ministers Robert Tieman (Waterstaat, BBB) en David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) melden dat hun ministeries met spoed aan de benodigde wetswijzigingen werken, om deze nog voor de zomer naar de Tweede Kamer te kunnen sturen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn klaar om hun concept-coalitieakkoord voor te leggen aan hun fracties, meldt D66-leider Rob Jetten. De partijleiders meldden dinsdagavond dat ze er op hoofdlijnen uit waren, maar nog een aantal details hadden uit te werken.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten noemt het een "heel mooi symbool" dat hij de eerste premier van Nederland kan worden die openlijk homo is. De D66-leider zegt "heel veel zin" te hebben om aan de slag te gaan. "En dat ik toevallig met een man samen ben, dat betekent ook iets voor de lhbti-gemeenschap, in Nederland en wereldwijd." Jetten wordt ook de eerste premier namens zijn partij.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.
21 uur geledenRHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.
1 dag geleden