Kabinet trekt miljoenen extra uit in strijd tegen armoede
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt miljoenen extra uit om mensen die het financieel zwaar hebben te helpen aan onder meer voedsel, kleding, schoolspullen en verzorgingsproducten. Dat meldt minister Carola Schouten (Armoedebeleid) aan de Tweede Kamer. Een deel van het geld gaat naar het gratis verstrekken van menstruatieproducten via het Armoedefonds.
Nu zijn er al 1500 uitgiftepunten waar meisjes en vrouwen die het zelf niet kunnen betalen, terechtkunnen voor maandverband en tampons. Dat aantal wordt met het extra geld uitgebreid naar 2500. Met het gratis verstrekken van deze artikelen aan de minima geeft het kabinet gevolg aan een oproep van D66, Volt en PvdA, die steun kreeg van een meerderheid in de Tweede Kamer.
Daarnaast gaat er een kleine 16 miljoen euro uit een Europees sociaal fonds naar Stichting Voedselvangnet, een organisatie die levensmiddelen levert aan voedselbanken. Deze subsidie loopt tot en met 2027. Ook het Rode Kruis krijgt extra geld voor voedselhulp aan mensen die niet terechtkunnen bij voedselbanken.
"Boodschappen zijn het afgelopen jaar flink duurder geworden". stelt Schouten vast. "Dat geldt natuurlijk voor eten, maar ook voor kleding, schoolspullen of maandverband. We zien daardoor dat meer mensen aankloppen bij de voedselbank en deze subsidie helpt om hen van de noodzakelijke producten te voorzien."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
8 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
1 dag geleden