Kabinet trekt miljoenen extra uit in strijd tegen armoede
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt miljoenen extra uit om mensen die het financieel zwaar hebben te helpen aan onder meer voedsel, kleding, schoolspullen en verzorgingsproducten. Dat meldt minister Carola Schouten (Armoedebeleid) aan de Tweede Kamer. Een deel van het geld gaat naar het gratis verstrekken van menstruatieproducten via het Armoedefonds.
Nu zijn er al 1500 uitgiftepunten waar meisjes en vrouwen die het zelf niet kunnen betalen, terechtkunnen voor maandverband en tampons. Dat aantal wordt met het extra geld uitgebreid naar 2500. Met het gratis verstrekken van deze artikelen aan de minima geeft het kabinet gevolg aan een oproep van D66, Volt en PvdA, die steun kreeg van een meerderheid in de Tweede Kamer.
Daarnaast gaat er een kleine 16 miljoen euro uit een Europees sociaal fonds naar Stichting Voedselvangnet, een organisatie die levensmiddelen levert aan voedselbanken. Deze subsidie loopt tot en met 2027. Ook het Rode Kruis krijgt extra geld voor voedselhulp aan mensen die niet terechtkunnen bij voedselbanken.
"Boodschappen zijn het afgelopen jaar flink duurder geworden". stelt Schouten vast. "Dat geldt natuurlijk voor eten, maar ook voor kleding, schoolspullen of maandverband. We zien daardoor dat meer mensen aankloppen bij de voedselbank en deze subsidie helpt om hen van de noodzakelijke producten te voorzien."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar MarĂa Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.
1 dag geleden