Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt eenmalig 15 miljoen euro uit tegen schoolverzuim

Kabinet trekt eenmalig 15 miljoen euro uit tegen schoolverzuim

DEN HAAG (ANP) - Om het aantal kinderen dat niet naar school gaat te verminderen, trekt het kabinet eenmalig 15 miljoen euro uit. Daarmee wil minister Dennis Wiersma (Onderwijs) onder meer steunpunten openen voor ouders en leerlingen. Die moeten hen helpen passend onderwijs te vinden, waarbij kinderen zelf aan kunnen geven waar ze behoefte aan hebben.

Vorig schooljaar zaten ruim 12.000 kinderen niet op school, al dan niet vanwege een vrijstelling. Thuiszitters kunnen bijvoorbeeld hoogbegaafde kinderen zijn, maar er kunnen ook andere oorzaken zijn waardoor kinderen op school niet meekunnen en afhaken. Het kabinet gaf eerder al aan het aantal onnodige thuiszitters terug te willen brengen brengen naar nul.

Daarom komt Wiersma nu met twee wetsvoorstellen. Het eerste wetsvoorstel regelt dat ouders en hun kinderen kunnen meepraten over de ondersteuning die zij nodig hebben. Het andere wetsvoorstel moet ervoor zorgen dat het registreren van verzuim makkelijker wordt. Volgens Wiersma is het belangrijk dat scholen hun verzuimbeleid op orde hebben en zicht hebben op de aan- en afwezigheid van leerlingen. Zo zouden spijbelen of een paar dagen afwezigheid door ziekte al een voorbode kunnen zijn voor langere afwezigheid.

Ook krijgen kinderen die niet fysiek naar school kunnen komen de mogelijkheid onderwijs digitaal te volgen. In eerste instantie gaat het om een aantal vakken. Uiteindelijk moet onderwijs volledig digitaal te volgen zijn. Op die manier worden leerlingen alsnog zoveel mogelijk bij hun school betrokken.

Meer uit Politiek

Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

ROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."

3 uur geleden
Yeşilgöz ziet rechtse steun voor belastingplan nog steeds zitten

DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.

4 uur geleden
Kabinet wil infrastructuur weer op orde brengen met 18 miljard

DEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.

4 uur geleden
Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

7 uur geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

23 uur geleden
JA21 niet dichter bij kabinet na gesprek over asiel met minister

DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."

1 dag geleden
D66 eist plan voor herstel leed slavernijverleden

DEN HAAG (ANP) - D66 wil van binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) horen wat zijn plannen zijn om het door het slavernijverleden ontstane leed te herstellen. Mpanzu Bamenga (D66) maakte tijdens een debat over het slavernijverleden duidelijk daadkracht te missen bij de minister. VVD en CDA toonden zich afwachtender en wezen vooral op het belang van erkenning.

1 dag geleden