Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt 600 miljoen uit voor verbetering kwetsbare wijken

Kabinet trekt 600 miljoen uit voor verbetering kwetsbare wijken

DEN HAAG (ANP) - Voor de verbetering van de leefbaarheid en veiligheid in kwetsbare wijken stelt het kabinet 600 miljoen euro beschikbaar. Daarmee "investeren we in de herstructurering van het slechtste deel van de (particuliere) woningvoorraad in de meest kwetsbare gebieden", schrijft minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) in een brief aan de Tweede Kamer.

In het regeerakkoord was al afgesproken dat dit zogeheten Volkshuisvestingsfonds zou worden voortgezet. De Jonge heeft dinsdag de hoofdlijnen ervan bekendgemaakt.

In een aantal gebieden in steden staat "de leefbaarheid en veiligheid onder druk en stapelen problemen als werkloosheid, armoede, onderwijsachterstanden, woonproblematiek en een slechte gezondheid zich op. Er is sprake van verloedering van de eenzijdige woningvoorraad en de openbare ruimte en een concentratie van kwetsbare huishoudens", meldt de minister.

Particulieren

Door de beperkte investeringskracht van onder meer huiseigenaren, gemeenten en woningcorporaties is het volgens De Jonge lastig om het tij te keren. "Vooral particulieren met een koopwoning in deze gebieden hebben beperkte mogelijkheden om hun situatie te verbeteren."

Nieuw in het Volkshuisvestingsfonds is onder meer dat kleinere projecten voor financiering in aanmerking komen. Het minimumaantal te herstructureren woningen is op vijftig vastgelegd. In stedelijke gebieden geldt een ondergrens van honderd woningen. "Dit geeft gemeenten met kleinere kwetsbare gebieden meer ruimte om een aanvraag in te dienen", aldus De Jonge.

Spreiding

Om een betere spreiding van het rijksgeld te garanderen, mogen gemeenten aanvragen indienen tot maximaal 10 procent van het beschikbare budget.

Hoewel het fonds met name is bedoeld voor woningen die in particulier bezit zijn, is het onder voorwaarden mogelijk om een aanvraag in te dienen voor sociale huurwoningen van corporaties.

Voor de zomer kunnen gemeenten een bijdrage uit het Volkshuisvestingsfonds aanvragen, om bijvoorbeeld meer gemengde woonwijken te maken. Voor het einde van het jaar worden de budgetten toegekend.

Meer uit Politiek

Wetsbehandeling over invoering EU-migratiepact moet in halfjaar

DEN HAAG (ANP) - De Eerste en Tweede Kamer krijgen een half jaar de tijd om het wetsvoorstel over het EU-migratiepact te behandelen, voordat dit op 12 juni 2026 in werking treedt. Demissionair asielminister David van Weel (VVD) meldde vrijdag dat het voorstel naar de Tweede Kamer wordt gestuurd en verzocht om de behandeling "prioriteit" te geven. Normaal gesproken duurt een wetsbehandeling veel langer.

2 uur geleden
Tieman bespreekt 'alternatieven' voor bezuiniging infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat bespreekt alternatieven voor de bezuiniging op infrastructuur die bij Prinsjesdag is doorgevoerd, zei hij vrijdag na de ministerraad. Hij wil met het ministerie van Financiƫn zoeken naar manieren om te voorkomen dat zijn ministerie "disproportioneel zwaar wordt geraakt".

3 uur geleden
Aartsen: meer geld voor spoor verstandig, is aan volgende kabinet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) denkt dat het "verstandig" is om meer geld te steken in het spoor, maar vindt het aan het volgende kabinet om daarover te besluiten. Donderdag meldde ProRail dat de spoorbeheerder de komende jaren steeds vaker alleen noodzakelijk onderhoud kan plegen. Maar voor klussen om het spoor 'toekomstklaar' te maken is geen budget.

3 uur geleden
CDA-leider Bontenbal noemt coalitie met JA21 meest realistisch

DEN HAAG (ANP) - Een coalitie met D66, CDA, VVD en JA21 is momenteel het meest realistische scenario voor Henri Bontenbal. Dat zei de CDA-leider na besprekingen met D66, VVD en de nieuwe informateur Rianne Letschert. Hij benadrukte dat de gesprekken nog lopen, maar dat hij verwacht dat er eerst naar JA21 wordt gekeken en dus niet naar GroenLinks-PvdA.

4 uur geleden
D66, CDA en VVD omarmen rapport-Wennink over behoud welvaart

DEN HAAG (ANP) - D66, CDA en VVD omarmen het rapport waarin oud-ASML-topman Peter Wennink stelt dat moeilijke keuzes nodig zijn om de welvaart in Nederland te behouden. "Eigenlijk moet je dit rapport met beide handen aanpakken om ervoor te zorgen dat we ook over tien jaar hier genoeg verdienen om alle ambities van de overheid te betalen", stelde Rob Jetten van D66 voor het begin van onderhandelingen met CDA en VVD. CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat het rapport goed aansluit bij het formatiestuk dat hij en Jetten hebben opgesteld.

5 uur geleden
Wiersma en Tieman verschillen openlijk van mening over mestregels

DEN HAAG (ANP) - Het meningsverschil over mestregels tussen twee demissionaire BBB-ministers is vrijdag voor het begin van de ministerraad aan de oppervlakte gekomen tegenover de verzamelde pers. Femke Wiersma (Landbouw) is ervan overtuigd dat versoepelingen van mestregels op sommige plekken kunnen, terwijl Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) zijn oordeel laat afhangen van technische adviezen. Haagse bronnen spraken al van een hoogoplopend conflict.

6 uur geleden
Jetten wil snel einde 'desastreus' mestbeleid minister Wiersma

DEN HAAG (ANP) - D66-leider en beoogd premier Rob Jetten hoopt dat er "heel snel" een nieuw kabinet komt, zodat een einde komt aan het "desastreuze" mestbeleid van demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB). "Het zou schandalig zijn als dit doorgaat, omdat het uiteindelijk boeren op nog grotere afstand zet en de komende jaren nog grotere maatregelen moeten worden genomen", aldus Jetten vrijdag voor aanvang van formatiegesprekken tussen D66, CDA en VVD.

6 uur geleden