Kabinet trekt 50 miljoen extra uit voor onderwijs in arme landen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 50 miljoen euro uit voor onderwijs aan vooral meisjes in arme landen. Het geld gaat naar het Global Partnership for Education (GPE), dat tot doel heeft om 46 miljoen meisjes in ontwikkelingslanden naar school te krijgen.
Minister Sigrid Kaag (Ontwikkelingssamenwerking) maakte de bijdrage op Internationale Vrouwendag bekend. Door de coronacrisis zijn veel scholen in ontwikkelingslanden gesloten en vooral meisjes keren niet terug naar school.
"De coronapandemie heeft de vooruitzichten van veel kinderen op onderwijs verslechterd. Jonge meisjes worden onevenredig zwaar getroffen. Daarom is er snel actie nodig, zodat ze zich via onderwijs kunnen ontwikkelen", aldus Kaag.
Top in Londen
Het internationaal onderwijsfonds GPE riep landen onlangs op extra geld vrij te maken voor onderwijs aan kwetsbare kinderen. Daarover wordt in juli een grote top in Londen gehouden.
Van 2018 tot 2022 heeft Kaag 100 miljoen uitgetrokken voor GPE. De maandag aangekondigde steun geldt voor de periode 2021-2025, aldus een woordvoerder van het ministerie. Vorig jaar heeft Kaag 25 miljoen extra aan het fonds gegeven in verband met de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
6 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
11 uur geleden