Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt 50 miljoen extra uit voor onderwijs in arme landen

Kabinet trekt 50 miljoen extra uit voor onderwijs in arme landen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 50 miljoen euro uit voor onderwijs aan vooral meisjes in arme landen. Het geld gaat naar het Global Partnership for Education (GPE), dat tot doel heeft om 46 miljoen meisjes in ontwikkelingslanden naar school te krijgen.

Minister Sigrid Kaag (Ontwikkelingssamenwerking) maakte de bijdrage op Internationale Vrouwendag bekend. Door de coronacrisis zijn veel scholen in ontwikkelingslanden gesloten en vooral meisjes keren niet terug naar school.

"De coronapandemie heeft de vooruitzichten van veel kinderen op onderwijs verslechterd. Jonge meisjes worden onevenredig zwaar getroffen. Daarom is er snel actie nodig, zodat ze zich via onderwijs kunnen ontwikkelen", aldus Kaag.

Top in Londen

Het internationaal onderwijsfonds GPE riep landen onlangs op extra geld vrij te maken voor onderwijs aan kwetsbare kinderen. Daarover wordt in juli een grote top in Londen gehouden.

Van 2018 tot 2022 heeft Kaag 100 miljoen uitgetrokken voor GPE. De maandag aangekondigde steun geldt voor de periode 2021-2025, aldus een woordvoerder van het ministerie. Vorig jaar heeft Kaag 25 miljoen extra aan het fonds gegeven in verband met de coronacrisis.

Meer uit Binnenland

Universiteit Twente schrapt cum laude vanwege ongelijkheid

ENSCHEDE (ANP) - De Universiteit Twente schrapt per 1 januari de mogelijkheid om cum laude - "met lof" - te promoveren, vermeldt zij op haar website.

36 minuten geleden
Pleegzorgorganisatie noemt details uit strafzaak afschuwelijk

ROTTERDAM (ANP) - De details die naar buiten komen in de strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders zijn afschuwelijk en grijpen ons enorm aan. Dat laat pleegzorgorganisatie Enver in een verklaring weten. "We erkennen dat wij als organisatie de signalen niet op tijd hebben gezien en onvoldoende hebben ingegrepen."

39 minuten geleden
Ongeveer veertig FC Porto-supporters aangehouden na vernielen bus

UTRECHT (ANP) - Ongeveer veertig aanhangers van voetbalclub FC Porto zijn donderdagavond aangehouden voor het vernielen van een bus, aldus de politie. Dat gebeurde rond 17.30 uur in Utrecht.

2 uur geleden
Drone boven verkeerstoren van vliegbasis Gilze-Rijen gezien

DEN HAAG (ANP) - Een drone is woensdag boven de verkeerstoren van vliegbasis Gilze-Rijen gespot. Dat bevestigt een woordvoerder van de marechaussee donderdag na berichtgeving van de Volkskrant. De luchtverkeersleiding sprak van "potentiƫle spionage".

2 uur geleden
Koolmees vrijdag verder in setjes D66 met JA21 en VVD met GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees gaat vrijdag verder praten met twee duo's. Eerst komen de leiders van JA21 en D66 samen langs en later volgen de fractievoorzitters van VVD en GroenLinks-PvdA. Koolmees wil precies weten waar de verschillen tussen deze partijen zitten en daar ook meer "onderbouwing" bij krijgen, zei hij donderdag na zijn tweede dag waarin hij met de kleine partijen sprak.

3 uur geleden
Politie deelt naam en beelden in zoektocht naar schutter Tilburg

TILBURG (ANP) - De politie deelt de naam en beelden van de vermoedelijke schutter bij een schietincident op dinsdagavond 4 november aan de Corellistraat in Tilburg, in de buurt Stokhasselt. "De recherche doet er alles aan om hem op te sporen", aldus de politie, "en vraagt daarbij de hulp van het publiek."

4 uur geleden
Drie weken lang minder treinen rond Schiphol

UTRECHT (ANP) - Rond Schiphol rijden vanaf volgende week minder treinen. Door werkzaamheden, die tot begin december duren, zijn er minder sporen beschikbaar. De NS waarschuwt donderdag voor extra drukte op stations Schiphol en Amsterdam Zuid en op de omreisroutes.

5 uur geleden