Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt 175 miljoen uit voor Oekraïne, vooral voor drones

Kabinet trekt 175 miljoen uit voor Oekraïne, vooral voor drones

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 175 miljoen euro extra uit voor de steun aan Oekraïne, maakte demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dinsdag bekend op de eerste dag van de NAVO-top. Daarvan gaat 80 miljoen euro naar de aanschaf van nieuwe drones. De rest van het geld is bedoeld voor honderd radarsystemen die drones ontdekken en voor onbemande voertuigen die gewonden van de frontlinie wegvoeren.

Volgens Brekelmans is de nieuw toegezegde steun "cruciaal". Steden zoals Kyiv worden nog steeds dagelijks bestookt door Russische drones en raketten. De dronedetectiesystemen zijn belangrijk om deze aanvallen af te slaan, zei hij. Ook wordt nog steeds zwaar gevochten aan het front in het oosten van het land.

Eerder dit jaar zegde het kabinet al 500 miljoen euro toe voor de productie van drones. Daarmee kunnen de Oekraïners volgens hem 600.000 drones maken. De afgelopen dagen zijn de contracten gesloten zodat ze in Oekraïne kunnen gaan produceren, aldus Brekelmans.

Steun Oekraïne

"Oekraïne is op deze top zeer belangrijk", zegt hij. Op aandringen van de Amerikanen is er een minder prominente rol weggelegd voor president Volodymyr Zelensky van Oekraïne dan bij de NAVO-bijeenkomsten de afgelopen jaren. Wel is hij bij een industrietop en het diner van de koning aanwezig.

Op deze top zal volgens Brekelmans de boodschap zijn dat "de steun onverminderd doorgaat". De VS blijven de regering in Oekraïne volgens hem ook helpen, maar Washington wil dat Europa het voortouw gaat nemen bij het geven van militaire en financiële hulp.

Meer uit Binnenland

Zelensky arriveert bij gebouw Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelenski is aangekomen in het gebouw van de Tweede Kamer. De delegatie kwam aan de zijkant van het gebouw aan in een geblindeerde auto.

4 minuten geleden
Internationale tegenstanders van NAVO-top pleiten voor diplomatie

DEN HAAG (ANP) - Internationale tegenstanders van meer bewapening pleiten dinsdag voor meer diplomatieke oplossingen in plaats van meer geld uitgeven aan oorlogsmateriaal. De vrees is dat extra defensie-uitgaven ertoe leiden dat er minder geld is voor zorg, onderwijs en werkgelegenheid.

6 minuten geleden
Bovenleiding kapot bij Gouda, geen treinen

WOERDEN (ANP) - Bij station Gouda Goverwelle is een bovenleiding kapot waardoor er geen treinen over het spoor kunnen. Twee treinen vanaf Utrecht richting Den Haag zijn daardoor gestrand, bevestigen zowel spoorbeheerder ProRail als NS. De vervoerder laat weten dat daar in totaal zo'n 350 mensen in zitten. Treinen die daarna vanuit Utrecht waren vertrokken richting Den Haag, gaan weer terug.

28 minuten geleden
Blokkade goederenspoor haven Rotterdam door actiegroep

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas hebben dinsdag goederensporen bij de Rotterdamse haven geblokkeerd, waaronder bij Pernis. Daarbij hebben demonstranten zich naar verluidt ook vastgeketend aan het spoor. De politie zou aanwezig zijn. Geef Tegengas heeft al vaker goederensporen naar de Rotterdamse haven geblokkeerd.

46 minuten geleden
OM eist 3,5 jaar cel tegen ex-politieagent voor lekken informatie

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van 3,5 jaar geëist tegen een voormalig politieagent voor het lekken van informatie uit politiesystemen. De Alkmaarder Fouad el A. (36) werkte als hondenbegeleider bij de politie in Amsterdam en zou via zijn broer Anouar el A. (27) ruim anderhalf jaar lang politiegegevens hebben verkocht aan criminelen. Naast de celstraf eiste de officier een beroepsverbod van acht jaar.

57 minuten geleden
Wilders en Orbán lunchen met elkaar in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán dinsdagmiddag ontmoet in Den Haag voor een gezamenlijke lunch. Op beelden van een ANP-fotograaf is te zien dat de twee samen aan tafel zitten in een restaurant.

1 uur geleden
Zo'n honderd betogers Volkeren voor Vrede op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld demonstreren dinsdag meerdere groepen onder de verzamelnaam Volkeren voor Vrede. Op de manifestatie zijn begin van de middag zo'n honderd mensen afgekomen.

1 uur geleden