Kabinet trekt 1,2 miljoen uit voor bewaken Joodse instellingen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 1,2 miljoen euro uit voor de beveiliging van Joodse scholen en andere instellingen. Het vraagt een werkgroep om advies over hoe om te gaan met onder meer anti-Israëlische protesten op stations en met pro-Palestijnse organisaties als Samidoun.
De plannen maken deel uit van de 'antisemitisme-strategie' die al langer in de maak was, maar die nu wordt aangevuld, zei justitieminister David van Weel in het Kamerdebat over de onrust in Amsterdam. Na het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters was er in zijn ogen "acute noodzaak" om meer te doen.
Voor de maatregelen van de strategie, die vrijdag wordt gepresenteerd, legt het kabinet in totaal 4,5 miljoen euro neer. Dit is "geen lege huls", verzekerde Van Weel. "Hier gaan we serieus werk van maken."
Advies uitbrengen
De werkgroep komt onder leiding van "iemand met gezag", kondigde Van Weel aan. Deze moet binnen een paar maanden, na overleg met onder meer universiteiten, het ov, culturele instellingen en de Joodse gemeenschap, advies uitbrengen. "Over onderwerpen die de Joodse gemeenschap op dit moment bezighouden, zaken die het Centraal Joods Overleg heeft aangekaart."
Het CJO, dat de belangen van Nederlandse Joden behartigt, vroeg eerder onder meer om een verbod op pro-Palestijnse leuzen als 'From the river to the sea'. Datzelfde zou moeten gelden voor demonstraties op stations, en organisaties als Samidoun zouden strenger moeten worden aangepakt. Docenten die Hamas of verwante organisaties steunen, moeten van het CJO worden ontslagen. Zalen die haatzaaiende bijeenkomsten toelaten of Joodse weren, moeten hun subsidie verliezen of liever nog sluiten. Ook drong het CJO aan op meer geld voor beveiliging en de bescherming van Joods erfgoed.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel heeft per direct haar ontslag ingediend als Tweede Kamerlid namens D66, nadat naar buiten was gekomen dat ze onjuiste informatie in haar cv had gezet. Dat schrijft Van Berkel op X. Maandag zag ze al af van haar beoogde functie als staatssecretaris van Financiën.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gaan veel meer militaire oefeningen in het straatbeeld zien, verwacht Derk Boswijk. De CDA'er treedt volgende week aan als staatssecretaris van Defensie en kwam dinsdag langs om te praten met beoogd premier Rob Jetten (D66). "Wij gaan in Nederland veel meer merken dat er een krijgsmacht is om ons veilig te houden."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pieter Heerma wil als minister van Binnenlandse Zaken zorgen voor vitale regio's in Nederland. Ook wil de CDA'er zorgen dat de band met medeoverheden zoals gemeenten, provincies en waterschappen beter wordt. Hij noemt het rapport Elke Regio Telt uit 2023 een belangrijk document voor zijn nieuwe baan.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanstaand minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat gaat "met veel motivatie" aan de slag met de strengere regels voor fatbikes die in het coalitieakkoord zijn afgesproken. De VVD'er maakte zich als wethouder in Rotterdam al "ernstig zorgen" over de gevolgen van de opkomst van de fatbike voor de verkeersveiligheid, zei hij na een gesprek met D66-leider en beoogd premier Rob Jetten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."
1 dag geleden