Kabinet trekt 11 miljoen uit voor groene vrachtwagens
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die een vrachtwagen willen aanschaffen, krijgen vanaf maart subsidie als ze voor een duurzaam exemplaar kiezen. Het kabinet trekt daar 11 miljoen euro voor uit, laat staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur) vrijdag weten.
Ondernemers kunnen subsidie krijgen voor de aanschaf van uitstootvrije voertuigen boven de 4250 kilo, in de praktijk zijn dat voornamelijk vrachtwagens. Voertuigen die op elektriciteit of waterstof rijden komen in aanmerking. Ook voor bepaalde hybride varianten - met zowel brandstof als accu-aandrijving - kan subsidie worden aangevraagd.
Groene vrachtwagens zijn relatief duur en het gebruik ervan staat nog in de kinderschoenen, aldus de staatssecretaris. Voorwaarde voor de subsidie is daarom dat ondernemers die zo'n vrachtwagen met hulp van de overheid aanschaffen, hun ervaring met het gebruik ervan delen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
49 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 150 mensen doen mee aan een demonstratie van Amnesty International in de buurt van de Iraanse ambassade in het Haagse stadsdeel Scheveningen. Ze voeren actie tegen het bloedig neerslaan van demonstraties in Iran door het ayatollahregime.
3 uur geleden