Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt 11 miljoen uit voor groene vrachtwagens

Kabinet trekt 11 miljoen uit voor groene vrachtwagens

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die een vrachtwagen willen aanschaffen, krijgen vanaf maart subsidie als ze voor een duurzaam exemplaar kiezen. Het kabinet trekt daar 11 miljoen euro voor uit, laat staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur) vrijdag weten.

Ondernemers kunnen subsidie krijgen voor de aanschaf van uitstootvrije voertuigen boven de 4250 kilo, in de praktijk zijn dat voornamelijk vrachtwagens. Voertuigen die op elektriciteit of waterstof rijden komen in aanmerking. Ook voor bepaalde hybride varianten - met zowel brandstof als accu-aandrijving - kan subsidie worden aangevraagd.

Groene vrachtwagens zijn relatief duur en het gebruik ervan staat nog in de kinderschoenen, aldus de staatssecretaris. Voorwaarde voor de subsidie is daarom dat ondernemers die zo'n vrachtwagen met hulp van de overheid aanschaffen, hun ervaring met het gebruik ervan delen.

Meer uit Binnenland

ANWB: drukste spits van het jaar met 1046 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.

54 minuten geleden
ECDC: quarantaine nodig bij deel passagiers KLM-vlucht

STOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.

1 uur geleden
Verdachten van dodelijk geweld uitgaansgebied Hoorn langer vast

ALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.

1 uur geleden
Kabinet wil dat politie telefoon vermiste persoon snel kan vinden

DEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.

1 uur geleden
Zeven minderjarigen aangehouden na rellen Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.

3 uur geleden
Rapport: kabinet zal iets moeten doen aan hypotheekrenteaftrek

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.

3 uur geleden
ECDC: geen tekenen dat hantavirus op Hondius zich heeft gemuteerd

STOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.

4 uur geleden