Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet stuurt aan op verkoop of beursgang Volksbank

Kabinet stuurt aan op verkoop of beursgang Volksbank

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stuurt aan op een privatisering van de Volksbank via een beursgang of onderhandse verkoop. Dat heeft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer gemeld. Hij volgt daarmee een advies van NLFI, de stichting die de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.

NLFI noemde een verkoop of beursgang eerder dit jaar de beste optie voor de Volksbank. De stichting sprak zich uit tegen het behoud van de bank als staatsdeelneming, een wens die bij sommige partijen in de Tweede Kamer leeft. Een coöperatief model zoals Rabobank dat heeft, is volgens NLFI evenmin een levensvatbare optie.

Heinen onderschrijft deze conclusies van NLFI. Hij zegt wel toe dat hij die eerst met de Tweede Kamer zal bespreken, voordat hij een "richtinggevend besluit" neemt over de toekomst van de Volksbank.

Grote moeilijkheden

Het duurt naar verwachting nog wel even voordat de bank klaar is voor een privatisering. Een onderhandse verkoop zou volgens NLFI het snelst kunnen worden gerealiseerd: binnen een tot drie jaar. Voor een beursgang rekent de stichting op vijf tot zeven jaar voorbereidingstijd.

De Volksbank, het moederbedrijf van SNS, ASN en RegioBank, kwam in 2013 in overheidshanden door de nationalisatie van SNS Reaal. Het bank- en verzekeringsconcern was in grote moeilijkheden gekomen door aanhoudende verliezen bij zijn vastgoedfinancieringstak. De verzekerings- en vastgoedactiviteiten kwamen al eerder weer in private handen.

Meer uit Politiek

Ondanks winst PVV Venray is D66 grootste na tellen alle gemeenten

VENRAY (ANP) - Net als in 2023 is de PVV de grootste partij geworden in Venray, de laatste gemeente die de verkiezingsuitslag nog bekend moest maken. De partij van Geert Wilders leverde 7,8 procentpunt in ten opzichte van vorige keer en eindigde op 20,1 procent. Grote winnaar, ook in de Limburgse gemeente, was D66. Die partij steeg van 5,6 procent van de stemmen in 2023 naar 15,7 procent nu. Na het tellen van de stemmen van alle Nederlandse gemeenten staat D66 nog altijd bovenaan.

9 uur geleden
Kiesraad: bijzonderheden rond verkiezingen worden onderzocht

DEN HAAG (ANP) - De Kiesraad meldt dat bij hen bekend is dat er ongeldige stemmen zijn geconstateerd in de gemeenten Stein en Westerwolde. "In het algemeen geldt dat dergelijke bijzonderheden terechtkomen in het proces-verbaal van het gemeentelijk stembureau", schrijft de Kiesraad op X. "De komende week onderzoekt de Kiesraad de processen-verbaal uit de gemeenten."

10 uur geleden
Verkiezingsdienst: D66 wint verkiezingen, partij niet in te halen op stemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 heeft de verkiezingen gewonnen. De partij kan niet meer worden ingehaald door de PVV. Dat blijkt uit een analyse van de ANP Verkiezingsdienst, op basis van de uitslagen van de gemeenten. De kans is volgens de Verkiezingsdienst aanwezig dat de partij van lijsttrekker Rob Jetten ook een restzetel krijgt en daarmee op zetels groter wordt dan de partij van Geert Wilders.

16 uur geleden
Gedeeltelijke hertelling in Venray nodig, uitslag vrijdagmiddag

VENRAY (ANP) - In Venray zijn medewerkers van de Limburgse gemeente vrijdagochtend nog druk bezig met het tellen van de stemmen. Bij het tellen is gebleken dat de stemmen van een van de grotere stembureaus herteld moeten worden. "Dat gaat naar verwachting twee tot drie uur duren", zegt een woordvoerder van de gemeente.

16 uur geleden
Hermans: slappe markt voor windmolens niet uniek voor Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het is het demissionaire kabinet niet gelukt een bedrijf te vinden dat zonder subsidie een groot windmolenpark voor de kust van Texel wil bouwen. Dat komt doordat de marktomstandigheden de afgelopen jaren sterk zijn verslechterd. Die situatie is "niet uniek voor Nederland", benadrukte klimaat- en energieminister Sophie Hermans voor aanvang van de ministerraad.

18 uur geleden
Minister binnenkort naar West-Afrika om te praten over Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) is van plan om binnenkort af te reizen naar West-Afrika, onder andere om druk uit te oefenen op Sierra Leone en omliggende landen om Jos Leijdekkers te helpen uitleveren. Nederland heeft Sierra Leone gevraagd om uitlevering van de voortvluchtige drugscrimineel die beter bekend is als Bolle Jos, maar krijgt tot nu toe geen gehoor.

18 uur geleden
Schoof voorziet 'ingewikkelde klus' voor winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wacht een "ingewikkelde klus" om na zijn waarschijnlijke overwinning bij de Tweede Kamerverkiezingen een nieuwe regeringscoalitie te smeden. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd voor aanvang van de ministerraad. "Ik verwacht dat ik met kerst nog gewoon premier ben", zei hij.

19 uur geleden