Kabinet streeft naar hervatting betaald voetbal vanaf september
DEN HAAG (ANP) - Het streven van het kabinet is nog steeds om vanaf 1 september weer betaald voetbal in Nederland toe te laten. Premier Mark Rutte vertelde woensdagavond tijdens een persconferentie dat vanaf die datum alle sporten weer zijn toegestaan, mits de maatregelen tegen het coronavirus dat toelaten.
Grote evenementen zijn vanaf 1 september nog niet toegestaan. Dat betekent dat er na 1 september vooralsnog geen toeschouwers welkom zijn bij de profclubs uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie.
Het kabinet verbood twee weken geleden alle grote evenementen tot 1 september en maakte toen geen uitzondering voor het betaalde voetbal, ook als er sprake was van duels zonder toeschouwers. De KNVB besloot daarop de eredivisie en eerste divisie te beëindigen. Veel clubs uit de eredivisie zijn de afgelopen week weer voorzichtig begonnen met trainen, in kleine groepjes en met voetballers die 1,5 meter afstand van elkaar houden.
De clubs hopen snel weer met de hele selectie te trainen, mits dat veilig is. Zo willen ze zich op het nieuwe seizoen voorbereiden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
18 uur geleden