Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet streeft naar hervatting betaald voetbal vanaf september

Kabinet streeft naar hervatting betaald voetbal vanaf september

DEN HAAG (ANP) - Het streven van het kabinet is nog steeds om vanaf 1 september weer betaald voetbal in Nederland toe te laten. Premier Mark Rutte vertelde woensdagavond tijdens een persconferentie dat vanaf die datum alle sporten weer zijn toegestaan, mits de maatregelen tegen het coronavirus dat toelaten.

Grote evenementen zijn vanaf 1 september nog niet toegestaan. Dat betekent dat er na 1 september vooralsnog geen toeschouwers welkom zijn bij de profclubs uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie.

Het kabinet verbood twee weken geleden alle grote evenementen tot 1 september en maakte toen geen uitzondering voor het betaalde voetbal, ook als er sprake was van duels zonder toeschouwers. De KNVB besloot daarop de eredivisie en eerste divisie te beëindigen. Veel clubs uit de eredivisie zijn de afgelopen week weer voorzichtig begonnen met trainen, in kleine groepjes en met voetballers die 1,5 meter afstand van elkaar houden.

De clubs hopen snel weer met de hele selectie te trainen, mits dat veilig is. Zo willen ze zich op het nieuwe seizoen voorbereiden.

Meer uit Voetbal

García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

1 uur geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

2 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

2 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

3 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

3 uur geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

4 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

5 uur geleden