Kabinet stopt 50 miljoen in privaat noodfonds energie
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet draagt maximaal 50 miljoen euro bij aan het op Prinsjesdag aangekondigde private noodfonds voor huishoudens die ondanks alle steunmaatregelen niet hun hele energierekening kunnen betalen. Dat meldt minister Carola Schouten (Armoedebestrijding) aan de Tweede Kamer.
Het kabinet heeft al miljarden uitgetrokken om de armste gezinnen te helpen hun vaste lasten te betalen. Vanaf januari is daarnaast een prijsplafond voor gas en elektriciteit van kracht waardoor de stijging van de energierekening voor de meeste huishoudens flink wordt beperkt.
Om te voorkomen dat financieel kwetsbare mensen toch in de problemen komen en hoge schulden opbouwen bij hun energieleverancier, wordt het noodfonds opgezet. Dat is in de eerste plaats een initiatief van energiebedrijven en maatschappelijke organisaties maar ook het kabinet heeft een bijdrage toegezegd.
Het fonds is bedoeld voor huishoudens met een hoge energienota "voor wie alle mogelijkheden van maatschappelijk verantwoorde incasso zijn uitgeput". Gedacht wordt aan een inkomensgrens van twee keer het bruto sociaal minimum.
Meer uit Politiek
UTRECHT (ANP) - Provinciale Staten van Utrecht willen overleg met Utrechts Landschap en Staatsbosbeheer over de aanlijnplicht voor bosgebieden die grenzen aan de Leusderheide. De beheerders van de terreinen hebben de jaarlijks terugkerende maatregel ingevoerd om confrontaties tussen wolven en honden te voorkomen, maar een aantal fracties zou liever zien dat de aanlijnplicht wordt vervangen door een dringend advies de hond niet los te laten.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen ligt aan het begin van woensdagmiddag in veel gemeenten rond de 20 procent, met uitschieters beide kanten op. Zo heeft in Assen tot 13.00 uur 21 procent van de kiezers zijn of haar stem uitgebracht. In Nijmegen lag het opkomstpercentage rond dat tijdstip op 20,2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
7 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
7 uur geleden