Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet stelt nieuwe miljardenleningen beschikbaar voor TenneT

Kabinet stelt nieuwe miljardenleningen beschikbaar voor TenneT

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vindt het wetsvoorstel voor het afschaffen van de salderingsregeling uitvoerbaar en handhaafbaar, als het op enkele punten aangepast en verduidelijkt wordt. Op verzoek van de minister voor Klimaat en Groene Groei heeft de ACM het wetsvoorstel getoetst.

Met het wetsvoorstel vervalt per 1 januari 2027 de gunstige regeling waarmee mensen de stroomopbrengst van zonnepanelen mogen wegstrepen tegen hun energieverbruik. Eerder dit jaar kreeg een voorstel om de salderingsregeling stapsgewijs af te bouwen geen meerderheid in de Eerste Kamer, maar in het hoofdlijnenakkoord van het nieuwe kabinet staat dat die regeling per 2027 verdwijnt.

In plaats daarvan ontvangen consumenten die elektriciteit terugleveren een vergoeding van hun leverancier. De marktwaakhond moet erop toezien dat consumenten een 'redelijke terugleververgoeding' ontvangen voor hun opgewekte zonnestroom.

Onduidelijk

De ACM stipt aan dat het wetsvoorstel op sommige punten onduidelijk is. Zo geeft het huidige voorstel geen duidelijkheid over het voortbestaan van de terugleverkosten die veel leveranciers nu vragen aan consumenten met zonnepanelen. Ook wordt niet duidelijk wat een 'redelijke terugleververgoeding' is.

De toezichthouder wil de bevoegdheid om een minimale terugleververgoeding op te leggen aan leveranciers en pleit ervoor dat er duidelijkheid komt over langlopende contracten die voor 2027 zijn afgesloten en die tot na het afschaffen van de regeling doorlopen.

Stimuleringsmaatregelen

Vereniging Eigen Huis (VEH) wil dat het kabinet spoedig met nieuwe stimuleringsmaatregelen voor zonnepanelen komt. "Door het afschaffen van de salderingsregeling en stijgende vergoedingen die energieleveranciers rekenen voor teruggeleverde stroom daalt de vraag naar zonnepanelen nu al sterk", stelt de belangenorganisatie voor huizenbezitters. "Het kabinet moet huis- en appartementseigenaren veel meer vertrouwen geven dat investeren in zonnepanelen verstandig en belangrijk is."

De belangenorganisatie vindt dat het kabinet een terugverdientijd van zeven jaar zou moeten garanderen, "omdat uit de praktijk blijkt dat veel consumenten anders afhaken". VEH stelt dat zonder nieuw beleid de terugverdientijden van zonnepanelen vanaf 2027 oplopen naar 16 jaar.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

1 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

4 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

5 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

5 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

5 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

6 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

6 uur geleden