Kabinet stelt miljoenen beschikbaar voor mkb'ers in 'winterslaap'
DEN HAAG (ANP) - Kleine en middelgrote bedrijven die door de coronacrisis hoge schulden hebben, kunnen onder voorwaarden aanspraak maken op leningen van maximaal 100.000 euro van de overheid. Het kabinet stelt daar in totaal 200 miljoen euro voor beschikbaar. Ondernemers 'in winterslaap' kunnen vanaf 1 juni krediet aanvragen voor een nieuw begin, uitbreiding of aanpassing van hun bedrijf.
Het geld is bedoeld voor mkb-bedrijven die gebruik maken van een zogeheten time-out-arrangement, ook wel bekend als winterslaapregeling. Bedrijven die hun activiteiten al dan niet tijdelijk stopzetten, krijgen via deze regeling hulp om gebruik te maken van een nieuwe wet die faillissementen moet voorkomen. Sinds 1 januari zijn er meer mogelijkheden om tot een onderhands akkoord met schuldeisers te komen over een herschikking van schulden zonder bankroet te gaan.
De regering maakte de kredietregeling in januari bekend, maar moest deze nog verder uitwerken. Het geld wordt via de sociale kredietverstrekker Qredits tegen gunstige voorwaarden uitgeleend. Veel mkb'ers hebben door de coronacrisis hun schuldenlast fors zien oplopen. Daardoor kunnen ze bij traditionele kredietverstrekkers vaak geen lening meer krijgen, waardoor het onmogelijk wordt om na versoepelingen van de lockdown weer zaken te doen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
1 dag geleden