Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet stelt extra geld beschikbaar voor Holocaust-onderwijs

Kabinet stelt extra geld beschikbaar voor Holocaust-onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt vanaf 2025 1 miljoen euro extra per jaar beschikbaar om de kennis over de Holocaust onder Nederlanders te verbeteren. Dit staat in het Nationaal Plan Versterking Holocausteducatie. Het plan is een samenwerking van verschillende ministeries en de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner.

Het demissionaire kabinet vindt dat voor elke leeftijd en voor iedere doelgroep voldoende kwalitatief lesmateriaal beschikbaar moet zijn. "Daarom wordt in afstemming met docenten lesmateriaal waar nodig verbeterd en overzichtelijker aangeboden." Verder zet het plan in op de training en de professionalisering van docenten en op middelen om misinformatie over de Holocaust te bestrijden. Ook moet het plan scholen helpen om onder schooltijd plekken zoals herinneringscentra of het Nationaal Holocaust Museum te bezoeken.

Alle leerlingen moeten in hun schoolcarrière minstens één keer een betekenisvolle plek bezoeken die met de Holocaust te maken heeft, vinden de ministeries en coördinator Verdoner. Het is aan scholen zelf om die bezoeken te regelen, maar de overheid wil die zoveel mogelijk aanmoedigen. Zo krijgen herinneringsplekken als Kamp Westerbork steun voor het ontvangen van klassen.

Geven gastlessen aangemoedigd

Docenten kunnen putten uit een "schat aan materiaal" om les te geven over de Holocaust, maar er is geen overzicht van al die informatie en de kwaliteit ervan, staat in het plan. Het demissionaire kabinet wil daarom een analyse van al het lesmateriaal. Ook gastlessen over de Holocaust worden aangemoedigd.

Volgens de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding is het "belangrijker dan ooit" om verhalen van de Holocaust aan jongere generaties door te geven. "Herdenken maakt de samenleving weerbaar."

Meer uit Politiek

Oppositie kritisch op energiepakket, oneens over extra plannen

DEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.

14 uur geleden
Groot deel Kamer kritisch over kansrijk schooladvies

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.

15 uur geleden
VVD vindt terughoudendheid in energiepakket kabinet 'verstandig'

DEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.

19 uur geleden
Klaver: kabinet maakt leven mensen duurder tijdens energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.

19 uur geleden
Zorgen in Kamer over stop stroomaansluitingen in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben woensdag zorgen geuit over de dinsdag aangekondigde stop voor nieuwe stroomaansluitingen in een deel van de provincie Utrecht. Kamerleden willen weten of de stop die in juli ingaat echt tijdelijk blijft en hoe het kabinet voorkomt dat ook andere regio's hiermee te maken krijgen.

19 uur geleden
JA21 en PVV willen uitstel vrachtwagenheffing om dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - De rechtse oppositiepartijen JA21 en PVV willen dat de vrachtwagenheffing, die op 1 juli van kracht wordt, voorlopig wordt uitgesteld. "Kan die verzwaring van tafel?", vroeg JA21-leider Joost Eerdmans in een Kamerdebat over de hoge brandstofprijzen.

19 uur geleden
Jetten wil niet zeggen of hij druk uitoefende op D66-senatoren

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil na vragen van journalisten niet zeggen of hij druk heeft uitgeoefend op D66-senatoren om de asielwetten door de Eerste Kamer te krijgen. Dinsdag sneuvelde de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer.

20 uur geleden