Kabinet stelt extra geld beschikbaar voor Holocaust-onderwijs
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt vanaf 2025 1 miljoen euro extra per jaar beschikbaar om de kennis over de Holocaust onder Nederlanders te verbeteren. Dit staat in het Nationaal Plan Versterking Holocausteducatie. Het plan is een samenwerking van verschillende ministeries en de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner.
Het demissionaire kabinet vindt dat voor elke leeftijd en voor iedere doelgroep voldoende kwalitatief lesmateriaal beschikbaar moet zijn. "Daarom wordt in afstemming met docenten lesmateriaal waar nodig verbeterd en overzichtelijker aangeboden." Verder zet het plan in op de training en de professionalisering van docenten en op middelen om misinformatie over de Holocaust te bestrijden. Ook moet het plan scholen helpen om onder schooltijd plekken zoals herinneringscentra of het Nationaal Holocaust Museum te bezoeken.
Alle leerlingen moeten in hun schoolcarrière minstens één keer een betekenisvolle plek bezoeken die met de Holocaust te maken heeft, vinden de ministeries en coördinator Verdoner. Het is aan scholen zelf om die bezoeken te regelen, maar de overheid wil die zoveel mogelijk aanmoedigen. Zo krijgen herinneringsplekken als Kamp Westerbork steun voor het ontvangen van klassen.
Geven gastlessen aangemoedigd
Docenten kunnen putten uit een "schat aan materiaal" om les te geven over de Holocaust, maar er is geen overzicht van al die informatie en de kwaliteit ervan, staat in het plan. Het demissionaire kabinet wil daarom een analyse van al het lesmateriaal. Ook gastlessen over de Holocaust worden aangemoedigd.
Volgens de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding is het "belangrijker dan ooit" om verhalen van de Holocaust aan jongere generaties door te geven. "Herdenken maakt de samenleving weerbaar."
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
9 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geleden