Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet stelt 50 miljoen beschikbaar voor veiligere fietspaden

Kabinet stelt 50 miljoen beschikbaar voor veiligere fietspaden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 50 miljoen euro uit voor verbetering van de veiligheid van fietsers. Het geld is onder meer bedoeld voor het veiliger maken van bestaande fietspaden. Dat is volgens minister Mark Harbers (Infrastructuur) nodig omdat het aantal fietskilometers en daarmee het aantal ongelukken met slachtoffers blijft toenemen.

"Voor de komende jaren wordt een forse toename voorspeld in het aantal fietsslachtoffers", zegt Harbers, onder meer verwijzend naar recent onderzoek door de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). "Ik vind het belangrijk om die trend te keren".

Voor het verbeteren van de verkeersveiligheid heeft het kabinet al een half miljard euro beschikbaar gesteld voor de jaren 2020 tot en met 2030. Uit die pot wordt 50 miljoen euro apart gezet om samen met de gemeenten bestaande fietsinfrastructuur aan te pakken. Daarbij is vooral aandacht voor de veiligheid van ouderen en kinderen.

Fietsen is volgens Harbers "gezond ,goedkoop en gemakkelijk" en kan ook nog eens bijdragen aan minder files en minder uitstoot van CO2, stikstof en fijnstof. Daarom werd vorige week al aangekondigd dat het kabinet 780 miljoen euro investeert in nieuwe fietsinfrastructuur. Het gaat daarbij vooral om doorgaande fietsroutes.

Meer uit Politiek

Jetten wil optimisme uitstralen op congres, toespraak onderbroken

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten probeerde tijdens zijn toespraak op het D66-congres voornamelijk optimisme uit te stralen. Kort na het begin van zijn speech werd Jetten onderbroken door vijf pro-Palestinademonstranten. Hij werd kort van het podium gehaald, maar bleef er laconiek onder.

15 minuten geleden
Jetten van podium gehaald tijdens toespraak D66-congres

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is tijdens het D66-congres door de beveiliging van het podium gehaald nadat zijn toespraak werd verstoord door pro-Palestijnse demonstranten. Hij probeerde eerst nog verder te gaan en het ludiek op te lossen, maar toen verstoorden ze de toespraak met hard geluid.

1 uur geleden
Eerdmans en Stoffer sceptisch na positieve geluiden PRO en Volt

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.

1 dag geleden
Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

1 dag geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

1 dag geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

1 dag geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

1 dag geleden