Kabinet stelt 50 miljoen beschikbaar voor veiligere fietspaden
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 50 miljoen euro uit voor verbetering van de veiligheid van fietsers. Het geld is onder meer bedoeld voor het veiliger maken van bestaande fietspaden. Dat is volgens minister Mark Harbers (Infrastructuur) nodig omdat het aantal fietskilometers en daarmee het aantal ongelukken met slachtoffers blijft toenemen.
"Voor de komende jaren wordt een forse toename voorspeld in het aantal fietsslachtoffers", zegt Harbers, onder meer verwijzend naar recent onderzoek door de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). "Ik vind het belangrijk om die trend te keren".
Voor het verbeteren van de verkeersveiligheid heeft het kabinet al een half miljard euro beschikbaar gesteld voor de jaren 2020 tot en met 2030. Uit die pot wordt 50 miljoen euro apart gezet om samen met de gemeenten bestaande fietsinfrastructuur aan te pakken. Daarbij is vooral aandacht voor de veiligheid van ouderen en kinderen.
Fietsen is volgens Harbers "gezond ,goedkoop en gemakkelijk" en kan ook nog eens bijdragen aan minder files en minder uitstoot van CO2, stikstof en fijnstof. Daarom werd vorige week al aangekondigd dat het kabinet 780 miljoen euro investeert in nieuwe fietsinfrastructuur. Het gaat daarbij vooral om doorgaande fietsroutes.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geleden