Kabinet stelt 50 miljoen beschikbaar voor veiligere fietspaden
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 50 miljoen euro uit voor verbetering van de veiligheid van fietsers. Het geld is onder meer bedoeld voor het veiliger maken van bestaande fietspaden. Dat is volgens minister Mark Harbers (Infrastructuur) nodig omdat het aantal fietskilometers en daarmee het aantal ongelukken met slachtoffers blijft toenemen.
"Voor de komende jaren wordt een forse toename voorspeld in het aantal fietsslachtoffers", zegt Harbers, onder meer verwijzend naar recent onderzoek door de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). "Ik vind het belangrijk om die trend te keren".
Voor het verbeteren van de verkeersveiligheid heeft het kabinet al een half miljard euro beschikbaar gesteld voor de jaren 2020 tot en met 2030. Uit die pot wordt 50 miljoen euro apart gezet om samen met de gemeenten bestaande fietsinfrastructuur aan te pakken. Daarbij is vooral aandacht voor de veiligheid van ouderen en kinderen.
Fietsen is volgens Harbers "gezond ,goedkoop en gemakkelijk" en kan ook nog eens bijdragen aan minder files en minder uitstoot van CO2, stikstof en fijnstof. Daarom werd vorige week al aangekondigd dat het kabinet 780 miljoen euro investeert in nieuwe fietsinfrastructuur. Het gaat daarbij vooral om doorgaande fietsroutes.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
1 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
21 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
21 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
1 dag geleden