Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet steekt 35 miljoen euro in gevangenissen vanaf 2028

Kabinet steekt 35 miljoen euro in gevangenissen vanaf 2028

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) steekt 35 miljoen euro extra in gevangenissen in 2028, meldt zijn ministerie in de miljoenennota. Dat bedrag loopt op tot 50 miljoen euro per jaar vanaf 2031. Dit geld moet het cellentekort verkleinen, onder andere door een jeugdgevangenis te openen in het Gelderse dorp Harreveld.

Afgelopen voorjaar vroeg Ruttes voorganger Ingrid Coenradie in het kabinet om 500 miljoen euro per jaar om het cellentekort weg te werken. Tot haar teleurstelling kreeg ze geen euro toegezegd in de tussentijdse bijstelling van de begroting.

Deze zomer kwam de Tweede Kamer haar ministerie toch enigszins tegemoet door 75 miljoen euro uit te geven om het cellentekort te verkleinen. Dit bedrag werd betaald uit een potje dat eigenlijk was bedoeld voor de oprichting van een constitutioneel hof. Na de kabinetsval is het maar de vraag of dit er nog komt.

Weinig nieuw beleid

De Justitiƫle Jeugdinrichting (JJI) in Harreveld zal in 2027 worden geopend. Hier komen stapsgewijs kamers bij tot er zeventig jongeren kunnen verblijven. Dat moet ervoor zorgen dat jongeren die nu noodgedwongen in een normale gevangenis zitten, in een jeugdgevangenis terechtkomen.

Verder staan er weinig verrassingen in de begroting van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Dat komt omdat het kabinet weinig nieuw beleid maakt sinds het afgelopen zomer is gevallen.

Weerbaarheid

Zo was het al bekend dat het demissionaire kabinet meer uitgeeft aan weerbaarheid, een bedrag oplopend tot 70 miljoen euro in 2030. Dat moet ervoor zorgen dat overheden, bedrijven en burgers beter reageren op een crisissituatie. Daarnaast geeft het kabinet 30 miljoen euro extra uit aan de sociale advocatuur vanaf 2027.

Meer uit Politiek

Progressief Nederland meldt 1500 aanmeldingen na twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.

14 uur geleden
Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

1 dag geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

2 dagen geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

2 dagen geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

2 dagen geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

2 dagen geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

2 dagen geleden