Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet spoort ondernemer met geldzorgen aan hulp te zoeken

Kabinet spoort ondernemer met geldzorgen aan hulp te zoeken

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die zorgen hebben over hun portemonnee, bijvoorbeeld door de coronacrisis, moeten op tijd om hulp vragen. Die oproep doet het kabinet in een nieuwe campagne. Zo hoopt staatssecretaris Dennis Wiersma van Sociale Zaken te voorkomen dat ondernemers "pas hulp zoeken als geldzorgen geldproblemen zijn geworden".

Via de website Geldfit.nl en het telefoonnummer 0800-8115 kunnen ondernemers en zelfstandigen aan de bel trekken. Ook komt er een pakket beschikbaar waarmee gemeenten inwoners kunnen helpen. Het kabinet maakt zich onder meer zorgen over ondernemers met grote schulden.

Wiersma erkent dat het voor veel ondernemers lastig is "te erkennen dat het niet goed gaat met je bedrijf Vanwege de stress zie je door de bomen het bos niet meer", aldus de staatssecretaris. "De stap om actie te ondernemen en open te zijn over de situatie is dan groot. Kom voorbij die schaamte en praat over je problemen."

Meer uit Financieel

Frankrijk exporteert minder wijn en drank voor derde jaar op rij

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.

27 minuten geleden
Topman Rabobank wil bank efficiënter en simpeler maken

UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.

30 minuten geleden
Reisorganisatie TUI kent sterkste winterstart ooit

HANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.

39 minuten geleden
Pensioenen bouwsector fors omhoog door vernieuwd stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".

46 minuten geleden
India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

2 uur geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

2 uur geleden