Kabinet: snel meer Oekraïense tolken nodig in de zorg
DEN HAAG (ANP) - Zorgverleners moeten "indien nodig laagdrempelig en zonder administratieve lasten een professionele tolk kunnen inzetten" om goed met Oekraïense patiënten te communiceren. "Dit moet zo snel mogelijk georganiseerd worden", zegt Eric van der Burg, de staatssecretaris die over asiel gaat.
Vooral voor zorgverleners die veel Oekraïense vluchtelingen behandelen is de normale werkwijze voor tolken "onvoldoende passend". In die gevallen kunnen zorgverleners dus een beroep doen op professionele tolken.
Het kabinet zet voor de periode tot en met juni van dit jaar 1,6 miljoen euro opzij voor het inhuren van professionele tolken. Maar Van der Burg wijst erop dat er een gebrek is aan "tolken die de juiste taal spreken". In sommige gevallen moeten zorgverleners dus op een andere manier zien te communiceren met hun Oekraïense patiënten. Het ministerie van Volksgezondheid gaat hierover praten met de betrokken partijen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet wil de Amerikaanse aanvallen op Venezuela en het gevangennemen van de Venezolaanse president Nicolás Maduro nog niet veroordelen. Demissionair buitenlandminister David van Weel wil eerst de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump afwachten "en de discussie die daarover in de VS gevoerd wordt".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) volgt de ontwikkelingen in Venezuela "op de voet" laat hij weten op X. "De situatie in Caracas is nog onduidelijk", aldus de VVD-bewindsman, die niet ingaat op de claim van de Amerikaanse president Donald Trump dat de Venezolaanse leider Nicolás Maduro is opgepakt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.
3 dagen geleden