Kabinet schuift met bijna 700 miljoen voor wegprojecten
DEN HAAG (ANP) - Met bijna 700 miljoen euro wil het kabinet de doorstroming op de weg verbeteren. Het geld komt uit potjes voor aanlegprojecten die op dit moment stilstaan, heeft minister Barry Madlener (Infrastructuur) bekendgemaakt. Van een groot deel is nog niet duidelijk hoe het precies moet worden uitgegeven.
Het vorige kabinet pauzeerde zeventien bouwplannen voor wegen en vaarwegen vanwege gebrek aan geld, personeel en stikstofruimte. Madlener schuift 200 miljoen euro naar het 'opstarten' van een of meerdere van die bouwplannen. Om welke projecten het gaat, is niet bekend.
Daarnaast gaat 206 miljoen euro naar maatregelen om de doorstroming rond de gepauzeerde projecten te verbeteren. Regio's kunnen dat geld onder meer gebruiken om het openbaar vervoer en de fiets te stimuleren of sluipverkeer aan te pakken. Bij knooppunt Hoevelaken is daar bijvoorbeeld 50 miljoen euro voor, bij de A2 tussen Deil en Vught 54 miljoen en bij de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem 16 miljoen euro.
Betere doorstroming
Voor een "betere doorstroming op het hoofdwegennet" wil het kabinet nog eens 290 miljoen euro opzijzetten. Regio's kunnen voorstellen doen voor kleinere maatregelen die ze snel kunnen uitvoeren, waarover komend voorjaar een definitief besluit wordt genomen.
Het bedrag van 206 miljoen is specifiek bedoeld om problemen aan te pakken die de gepauzeerde projecten hadden moeten oplossen, voor de pot van 290 miljoen euro geldt dat niet. Madlener stelt wel als voorwaarden voor de regioplannen dat stikstof niet in de weg ligt en dat er geen personeel van Rijkswaterstaat voor nodig is.
De meeste van de zeventien gepauzeerde projecten blijven voorlopig dus stilstaan. Het is nog steeds de bedoeling om ze uiteindelijk weer op te starten, zegt een woordvoerder van minister Madlener. Maar de 700 miljoen euro die nu bij de projecten wordt weggehaald, zal dan weer ergens anders vandaan moeten komen.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
17 uur geleden