Kabinet schuift met bijna 700 miljoen voor wegprojecten
DEN HAAG (ANP) - Met bijna 700 miljoen euro wil het kabinet de doorstroming op de weg verbeteren. Het geld komt uit potjes voor aanlegprojecten die op dit moment stilstaan, heeft minister Barry Madlener (Infrastructuur) bekendgemaakt. Van een groot deel is nog niet duidelijk hoe het precies moet worden uitgegeven.
Het vorige kabinet pauzeerde zeventien bouwplannen voor wegen en vaarwegen vanwege gebrek aan geld, personeel en stikstofruimte. Madlener schuift 200 miljoen euro naar het 'opstarten' van een of meerdere van die bouwplannen. Om welke projecten het gaat, is niet bekend.
Daarnaast gaat 206 miljoen euro naar maatregelen om de doorstroming rond de gepauzeerde projecten te verbeteren. Regio's kunnen dat geld onder meer gebruiken om het openbaar vervoer en de fiets te stimuleren of sluipverkeer aan te pakken. Bij knooppunt Hoevelaken is daar bijvoorbeeld 50 miljoen euro voor, bij de A2 tussen Deil en Vught 54 miljoen en bij de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem 16 miljoen euro.
Betere doorstroming
Voor een "betere doorstroming op het hoofdwegennet" wil het kabinet nog eens 290 miljoen euro opzijzetten. Regio's kunnen voorstellen doen voor kleinere maatregelen die ze snel kunnen uitvoeren, waarover komend voorjaar een definitief besluit wordt genomen.
Het bedrag van 206 miljoen is specifiek bedoeld om problemen aan te pakken die de gepauzeerde projecten hadden moeten oplossen, voor de pot van 290 miljoen euro geldt dat niet. Madlener stelt wel als voorwaarden voor de regioplannen dat stikstof niet in de weg ligt en dat er geen personeel van Rijkswaterstaat voor nodig is.
De meeste van de zeventien gepauzeerde projecten blijven voorlopig dus stilstaan. Het is nog steeds de bedoeling om ze uiteindelijk weer op te starten, zegt een woordvoerder van minister Madlener. Maar de 700 miljoen euro die nu bij de projecten wordt weggehaald, zal dan weer ergens anders vandaan moeten komen.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
5 uur geleden