Kabinet schort overleg met boerenlobby tijdelijk op
DEN HAAG (ANP) - De gesprekken tussen het kabinet en het Landbouw Collectief, een organisatie waarin verschillende boerenlobbyorganisaties zijn verenigd, zijn tijdelijk opgeschort. Dat meldt landbouwminister Carola Schouten.
Aanleiding is een bericht van Farmers Defence Force (FDF), een van de organisaties binnen het collectief. Daarin haalt de groep uit naar "vleesbazen, zuivelbobo's, bankiers en zelfs gevestigde orde belangenbehartiging" die buiten het collectief met Schouten spreken om "als een Judas de sector te verraden".
Afgevaardigden van het Landbouw Collectief, waaronder melkveehouder Jeroen van Maanen van FDF, zouden met premier Mark Rutte en Carola Schouten over de stikstofproblematiek praten. Maar dat overleg liep na drie kwartier al af, vanwege het bericht.
Afstand doen
Daarin staat ook dat "een ieder die de sector nu verraadt, dat zal weten". Schouten en Rutte namen naar eigen zeggen aanstoot aan zowel de toon als de inhoud. "Ik heb gezegd dat ze de mogelijkheid hebben om die woorden terug te nemen, publiek, en dat het Landbouw Collectief ook afstand gaat doen daarvan." Volgens Rutte is het heel belangrijk dat "de levensmiddelenindustrie, de wetenschap" weten dat ze "veilig en op een goede manier op met ons in gesprek kunnen. Ik vind de teksten heel ver gaan."
Voorzitter Aalt Dijkhuizen zegt dat het Landbouw Collectief afstand heeft genomen. De organisatie vergadert woensdagavond met de aangesloten groepen. "Wij gaan in gesprek met dat lid om te zien hoe we dit kunnen corrigeren."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
14 uur geleden