Kabinet-Schoof beëdigd door koning
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet-Schoof is beëdigd door koning Willem-Alexander. In de Oranjezaal in paleis Huis ten Bosch nam de koning de eed eerst af bij premier Dick Schoof en vervolgens de eed of belofte bij de vijftien ministers en dertien staatssecretarissen.
Schoof is partijloos. De PVV levert vijf ministers en vier staatssecretarissen, de VVD en NSC ieder vier ministers en drie staatssecretarissen. BBB heeft twee ministers en drie staatssecretarissen in het nieuwe kabinet.
Minister van Landbouw Femke Wiersma (BBB) legde de eed in het Fries af. Dat deed ook staatssecretaris Fiscaliteit en Douane, Folkert Idsinga (NSC).
Aan het einde van de ceremonie feliciteerde Willem-Alexander de nieuwe bewindslieden van harte en wenste hen "heel veel wijsheid toe in uw veeleisende ambt".
De koning heeft de bewindslieden in het kabinet-Rutte IV, van VVD, D66, CDA en ChristenUnie, op de meest eervolle wijze ontslag verleend.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Het is klip en klaar dat u zich op het verkeerde been gezet heeft gevoeld," zei minister David van Weel (VVD, Justitie) tegen de Tweede Kamer in het laatste deel van het debat over de aangiftes die waren blijven liggen. "Daar had de Algemene Rekenkamer ook gewoon gelijk in." Eerder in het debat maakte de minister al excuses, maar zei hij dat hij de Kamer niet had misleid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) heeft excuses aangeboden voor opmerkingen die hij maakte over een Rekenkamer-rapport over ernstige misdrijven waar justitie niet achteraan ging. Met zijn "nuancering" wekte hij de indruk dat hij het rapport in twijfel trok of bagatelliseerde, en dat was niet de bedoeling, zei hij in het debat over de kwestie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraken van justitieminister David van Weel (VVD) over ernstige misdrijven waar justitie niet achteraan ging, passen volgens enkele oppositiepartijen in een patroon van te stellige uitspraken die achteraf gecorrigeerd moesten worden. JA21 en DENK brachten onder meer de zaak rond de dood van de 17-jarige Lisa in herinnering.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Justitie David van Weel heeft volgens het CDA "ruis" gecreëerd met zijn uitspraken over ernstige misdrijven die justitie liet liggen. Die "ruis" had hij kunnen wegnemen door eerder aan te geven dat hij de cijfers van de Algemene Rekenkamer niet kon verifiëren, zei CDA-Kamerlid Jeltje Straatman in een debat. "Dat had een hoop ellende bespaard."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen verwachten een zwaar debat voor minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) donderdagavond over aangiftecijfers. De VVD'er kwam dinsdag in de problemen toen de Rekenkamer scherpe kritiek uitte op zijn uitleg over 10.000 aangiftes en meldingen van zware misdrijven die niet zijn opgepakt of snel terzijde zijn geschoven. PRO, SP, SGP en ChristenUnie verwachten misschien de vraag te gaan stellen of de minister moet opstappen als zijn opstelling bij het debat niet tevredenstelt. JA21 heeft weinig vertrouwen in een goede afloop.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bemiddeling om een nieuwe plek te vinden voor de 25 meervoudig gehandicapte kinderen die gebruikmaken van zorgvilla's van Villa ExpertCare blijft. De zorg stopt na 31 december en dat noemt zorgminister Mirjam Sterk stuitend.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is niet aan de politiek om zich te bemoeien met het besluit van de NPO om alsnog mee te doen aan het Eurovisie Songfestival met een onafhankelijk team. Dat zeiden Mohammed Mohandis (PRO) en Ouafa Oualhadj (D66) na vragen van Doğukan Ergin (DENK) over de kwestie tijdens een debat over de publieke omroep.
13 uur geleden