Kabinet roept Iran op tot 'maximale terughoudendheid'
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Iran opgeroepen "maximale terughoudendheid" te betrachten in de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Dat schrijft buitenlandminister Caspar Veldkamp, die de oproep heeft overgebracht aan zijn Iraanse evenknie, op X.
Gevreesd wordt voor een directe oorlog tussen Iran en Israël, nadat een Hamas-kopstuk werd gedood in de Iraanse hoofdstad Teheran. Iran verdenkt Israël van de aanval, maar dat land ontkent. Sindsdien dreigt Iran met vergeldingsaanvallen.
"Ik heb mijn ernstige zorgen geuit over de oplopende spanningen in de regio", aldus Veldkamp. "Nederland pleit via alle diplomatieke wegen voor de-escalatie." Veldkamp sprak Iran ook aan op onder meer de militaire steun aan Rusland en het veelvuldig toepassen van de doodstraf.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
1 dag geleden