Kabinet roept Iran op tot 'maximale terughoudendheid'
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Iran opgeroepen "maximale terughoudendheid" te betrachten in de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Dat schrijft buitenlandminister Caspar Veldkamp, die de oproep heeft overgebracht aan zijn Iraanse evenknie, op X.
Gevreesd wordt voor een directe oorlog tussen Iran en Israël, nadat een Hamas-kopstuk werd gedood in de Iraanse hoofdstad Teheran. Iran verdenkt Israël van de aanval, maar dat land ontkent. Sindsdien dreigt Iran met vergeldingsaanvallen.
"Ik heb mijn ernstige zorgen geuit over de oplopende spanningen in de regio", aldus Veldkamp. "Nederland pleit via alle diplomatieke wegen voor de-escalatie." Veldkamp sprak Iran ook aan op onder meer de militaire steun aan Rusland en het veelvuldig toepassen van de doodstraf.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD wil kijken of woningen toch weer op het gas aangesloten kunnen worden. "Er is sprake van een woningcrisis en daar moeten we naar handelen", zei Kamerlid Jurgen Nobel in een debat. Dat aardgasvrije nieuwbouwwoningen sinds 2018 de norm zijn, werkt volgens hem krapte op het stroomnet in de hand en zou daarmee woningbouw vertragen.
1 dag geleden