Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet reserveert 520 miljoen euro voor gasopslag komende winter

Kabinet reserveert 520 miljoen euro voor gasopslag komende winter

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het kabinet heeft ruim 520 miljoen euro gereserveerd om de gasopslag Bergermeer te vullen voor het winterseizoen 2023-2024. Het gaat daarbij om het op peil brengen van de gasvoorraden in de grootste opslag van Europa.

Overheidsbedrijf EBN krijgt de opdracht Bergermeer te vullen met 1,5 tot 2 miljard kubieke meter (bcm) aardgas als andere energiebedrijven dat niet doen. In opdracht van de Nederlandse staat investeert EBN van oudsher in het opsporen, winnen en opslaan van aardgas en aardolie. Daarbij werkt het bedrijf samen met olie- en gasmaatschappijen.

Verder zal EBN de 0,7 bcm gas die het dit jaar heeft opgeslagen pas op zijn vroegst in het eerste kwartaal van 2024 vrijgeven. Bergermeer heeft een totale opslagcapaciteit van 4,1 bcm. Volgens gegevens van de overheid zitten de gasopslagplaatsen momenteel voor 86 procent vol. Begin volgend jaar moet dat minstens 90 procent zijn.

De regering heeft ook gezegd dat zij de mogelijkheden zal onderzoeken om vanaf 2024 twee nieuwe importfaciliteiten voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te bouwen. De lng-invoercapaciteit is dit jaar al aanzienlijk verhoogd door de bouw van een nieuwe faciliteit van 8 bcm in Groningen. Die vormt een aanvulling op de grotere Gate Terminal in Rotterdam, die nu een capaciteit van 16 bcm heeft. Deze moet die tegen 2025 met nog eens 4 bcm zijn uitgebreid.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

1 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

2 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

4 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

4 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

4 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

5 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

6 uur geleden