Kabinet probeert via Israël info te krijgen over omgekomen vrouw
DEN HAAG (ANP) - Nederland staat in contact met Israël om meer informatie te krijgen over de 33-jarige Nederlandse vrouw die in de Gazastrook is omgekomen, laat demissionair premier Mark Rutte weten.
"Aangedaan door het droevige nieuws dat een Nederlandse vrouw in Gaza is omgekomen. Mijn gedachten zijn bij haar nabestaanden in deze moeilijke tijd", schrijft Rutte verder op het sociale medium X.
Over de toedracht van haar dood kan Buitenlandse Zaken nog niets zeggen. Het ministerie had eerder wel contact met het slachtoffer over consulaire steun. Gaza is sinds twee weken afgesloten van de buitenwereld.
Israël voert elke dag aanvallen uit op Gaza om Hamas uit te schakelen. Die beweging, die in de EU op de terreurlijst staat, voerde op 7 oktober een aanval uit op Israël. Daardoor vielen vele honderden doden. Door de Israëlische acties kwamen volgens Hamas al meer dan 4600 mensen om.
Meer uit Binnenland
SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
18 uur geleden