Kabinet praat met polder over koortstest door bedrijven
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in gesprek met bonden en werkgevers over de "prangende" vraag of werkgevers hun werknemers zomaar op koorts mogen testen. Volgens staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken) moeten bedrijven wel rekening houden met privacy-regels.
"Aan de andere kant wil je weten dat je collega’s gezond zijn", legt de bewindsvrouw het dilemma uit. Het is "niet zo gemakkelijk om eenduidig antwoord te geven" op de vraag of een werkgever zomaar op koorts mag testen.
"Natuurlijk willen we allemaal zo snel mogelijk weer aan het werk en deze coronacrisis achter ons laten. We horen dat allerlei organisaties verschillende middelen inzetten om mensen snel te kunnen controleren op koorts. Niet alleen met een thermometer, maar ook met thermische camera’s", liet Aleid Wolfsen, voorzitter van de AP, vorige maand al optekenen.
Veilige werkomgeving
"Dat mag niet. Vanuit de privacywet, de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG), is dit een ernstige overtreding. Als dit gebeurt, zullen we als AP handhavend optreden."
Volgens AP mogen werkgevers in een arbeidsrelatie niet testen "omdat er geen sprake is van gelijkwaardigheid". Een werknemer kan zich dan onder druk gezet voelen om toestemming te geven, meent de toezichthouder.
Werkgevers mogen volgens de privacy-waakhond weliswaar niet testen, Van Ark geeft aan dat ze wel voor een veilige werkomgeving moeten zorgen. "De rol die werknemers daarin hebben is dat ze bijdragen aan die veiligheid. Maar dit is een vraag die steeds prangender gaat spelen, dus daar wil ik graag met sociale partners over in gesprek."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft D66 de schuld dat de asielnoodmaatregelenwet dinsdag geen meerderheid kreeg in de Eerste Kamer. Die wet sneuvelde, omdat een aanpassing die hulp aan illegalen niet langer strafbaar maakt het ook niet haalde. Die was nodig voor het CDA en de SGP om de wet aan een meerderheid te helpen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt het "een gemiste kans" dat de Eerste Kamer de asielnoodmaatregelenwet van zijn voorganger Marjolein Faber (PVV) heeft weggestemd. Hij wil zo snel mogelijk met alternatieve routes komen om een aantal maatregelen die daardoor niet doorgaan, alsnog bij wet te regelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van regeringspartijen D66 en CDA in de Eerste Kamer willen dat asielminister Bart van den Brink (CDA) eventuele nationale aanscherpingen van het Europese migratiepact in een nieuw wetsvoorstel opneemt. Dat hebben senatoren Boris Dittrich (D66) en Madeleine van Toorenburg (CDA) gezegd in stemverklaringen waarin zij uitlegden waarom hun fracties tegen de strenge asielwet van voormalig PVV-minister Marjolein Faber stemden.
1 uur geleden