Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet past regels aan: asielzoeker mag direct hele jaar werken

Kabinet past regels aan: asielzoeker mag direct hele jaar werken

DEN HAAG (ANP) - Na de uitspraak woensdag van de Raad van State, past het kabinet de regels aan waardoor asielzoekers per direct wel meer dan 24 weken per jaar mogen werken. Dat maximum, dat het UWV hanteerde bij het geven van werkvergunningen aan asielzoekers, is onrechtmatig volgens de hoogste bestuursrechter.

Uitkeringsinstantie UWV kan per direct een tewerkstellingsvergunning afgeven voor langer dan 24 weken, aldus het ministerie van Sociale Zaken. Verantwoordelijk minister Karien van Gennip is blij met de duidelijkheid die de Raad van State-uitspraak heeft gegeven aan "asielzoekers die graag meer willen werken". Zij "leveren een bijdrage aan onze samenleving én leren de taal sneller", aldus de bewindsvrouw. "Ook werkgevers weten nu waar ze aan toe zijn als ze een asielzoeker in dienst hebben".

De Raad van State bevestigde uitspraken van lagere rechtbanken "die eerder dit jaar tot hetzelfde oordeel kwamen". De zaak, die nu precedent schept en dus duidelijkheid geeft, draaide om een asielzoeker uit Nigeria en een Nederlandse werkgever.

Meer uit Binnenland

Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

8 minuten geleden
Aanhouding voor mishandeling Amsterdamse fractievoorzitter JA21

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.

11 minuten geleden
Hoge Veluwe opent jarenlang afgesloten ecoduct voor edelherten

OTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.

23 minuten geleden
Voortvluchtige man in Utrecht heeft een vuurwapen

UTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.

40 minuten geleden
Presentator Ongehoord Nieuws weg na verkiezingszege in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - Tom de Nooijer stopt als presentator van het programma Ongehoord Nieuws van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De lokale partij Christelijk Verbond Oldebroek van De Nooijer werd afgelopen woensdag de grote winnaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in Oldebroek. Een op de drie stemmen in de Gelderse gemeente ging naar CVO.

41 minuten geleden
Man ontsnapt uit ziekenhuis Utrecht, politie opent klopjacht

UTRECHT (ANP) - Een man uit het "justitiële circuit" heeft de benen genomen toen hij een afspraak had in het Diakonessenhuis in Utrecht-Oost. Volgens het ziekenhuis is de man met zijn twee begeleiders op de vuist gegaan en heeft hij geprobeerd een wapen van een van hen af te pakken.

44 minuten geleden
Oud-burgemeester Krikke wordt verkenner op Terschelling

WEST-TERSCHELLING (ANP) - Pauline Krikke, oud-burgemeester van Den Haag en Arnhem, gaat als verkenner aan de slag op Terschelling. Ze moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd op het Friese Waddeneiland na de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag.

1 uur geleden