Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet overweegt dat vrouwen soms pepperspray mogen dragen

Kabinet overweegt dat vrouwen soms pepperspray mogen dragen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt erover na om vrouwen in sommige gevallen toe te staan om pepperspray bij zich te dragen. Het gaat dan bijvoorbeeld om vrouwen die last hebben van een stalker, een conflict hebben in hun relatie of mogelijk slachtoffer kunnen worden van eerwraak. In Denemarken kunnen vrouwen in die gevallen toestemming van de politie krijgen om pepperspray bij zich te houden, en justitieminister David van Weel gaat onderzoeken of dat in Nederland ook moet kunnen.

Volgens de minister kan het vrouwen "een gevoel van veiligheid" geven als zij pepperspray bij zich mogen hebben. Wel zijn er volgens hem ook "significante risico's". Zo kan een aanvaller de pepperspray afpakken en zelf gebruiken. Ook kan de vrouw zichzelf ermee uitschakelen, bijvoorbeeld door gebrekkige ervaring of gebruik bij tegenwind. Verder wil de minister ervoor waken dat burgers het middel tegen elkaar of tegen de politie gaan gebruiken.

Van Weel wil in gesprek "met veiligheidspartners en experts in Denemarken en Nederland" om te kijken of het toestaan van pepperspray in sommige gevallen vrouwen veiliger maakt. Hoewel deze maatregel kan helpen, zal het volgens Van Weel niet alles oplossen. Hij vindt het zelfs "een verontrustende en onacceptabele ontwikkeling" dat vrouwen zelf verantwoordelijk worden gemaakt voor hun eigen veiligheid. Volgens hem is de oplossing dan ook "gelegen in een alomvattende aanpak", bijvoorbeeld door bewustwording, het tegengaan van genderongelijkheid, en goede handhaving en bescherming. "De aanpak van dit probleem is niet de verantwoordelijkheid van (potentiële) slachtoffers, maar van de hele maatschappij", schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.

Meer uit Politiek

Jetten: wens Kamer sluit aan bij gesprek met Molukse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Bijna de hele Tweede Kamer vraagt het kabinet met een "passend gebaar" richting de Molukse gemeenschap in ons land te komen. Premier Rob Jetten zei daar "zeer serieus" mee aan de slag te gaan. "De oproep sluit ook wel aan bij gesprekken die we als kabinet voeren met verschillende vertegenwoordigers van de Molukse gemeenschap", voegde hij eraan toe.

4 uur geleden
Kamermeerderheid: hijs met Keti Koti de vlag op overheidsgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Hijs de vlag op ministeries en andere rijksgebouwen als met Keti Koti op 1 juli het einde van de slavernij wordt gevierd, verzoekt een Kamermeerderheid aan het kabinet. Een motie hierover van D66, ChristenUnie en DENK kreeg dinsdagmiddag voldoende steun.

5 uur geleden
Karremans zet vraagtekens bij claim Tesla, maar zonder gevolgen

DEN HAAG (ANP) - Volgens minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) kun je twijfelen aan de claims van autofabrikant Tesla over de veiligheid van de auto, maar is de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) er niet door misleid. Die claim is "geen onderdeel geweest van de beoordeling" door de RDW.

7 uur geleden
Gasvoorraad nu bijna helft van benodigde winterhoeveelheid

DEN HAAG (ANP) - In de gasvoorraden zit momenteel ongeveer de helft van het gasgebruik in een normale winter. Dat zegt energieminister Stientje van Veldhoven (D66) in het wekelijkse vragenuur. "Dat zit er nu al in en we blijven vullen."

7 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor verbod op 'homogenezing'

DEN HAAG (ANP) - Het wordt verboden om therapie te geven om iemand van homoseksualiteit te 'genezen'. De Eerste Kamer heeft namelijk ingestemd met een wetsvoorstel hierover van D66, VVD, PRO, SP en Partij voor de Dieren. Zulke conversietherapieën richten volgens de partijen grote schade aan. De indieners halen uit wetenschappelijk onderzoek dat er een verband is met depressies, psychische klachten, sociale problemen en soms zelfs (pogingen tot) zelfmoord.

9 uur geleden
Yeşilgöz vraagt ministeries militaire informatie offline te halen

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz heeft twee ministeries gevraagd om informatie over militaire infrastructuur offline te halen. Dat schrijft ze in antwoorden op vragen uit de Eerste Kamer. NRC berichtte in april dat gevoelige informatie over bijvoorbeeld de precieze locatie van militaire kerosineleidingen online te vinden is.

11 uur geleden
Jetten over dood Wim T. Schippers: een multitalent is niet meer

DEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.

1 dag geleden