Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet overweegt 'aardbevingscoach' voor Groningse kinderen

Kabinet overweegt 'aardbevingscoach' voor Groningse kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt verschillende opties om de mentale problemen van Groningse kinderen die met aardbevingen te maken hebben gehad op te lossen. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) denkt bijvoorbeeld aan ‘aardbevingscoaches’ of een speciale kindertelefoon.

Dat meldt Vijlbrief woensdag per brief aan de Tweede Kamer. De staatssecretaris ontving de afgelopen tijd verschillende suggesties om de mentale problemen van kinderen en jongeren in het aardbevingsgebied te verhelpen of te voorkomen. Om er achter te komen waar de behoeften van kinderen en jongeren liggen, gaat de staatssecretaris in september met hen in gesprek.

Volgens Vijlbrief ondervinden namelijk niet alleen volwassenen de "sociaal-emotionele gevolgen" van de aardbevingen. "Angst voor een huis dat instort, heimwee door verhuizingen of minder buiten kunnen spelen vanwege bouwverkeer heeft zijn weerslag op het geestelijk welzijn van kinderen. Tevens ervaren kinderen de stress van ouders rondom de schadeafhandeling en versterking."

De Rijksuniversiteit Groningen gaat nader onderzoek doen naar omvang van de mentale problemen onder de kinderen en jongeren. Ook kijkt de universiteit daarbij naar wat nodig is om de problemen op te lossen. "Aan de hand van de prioriteiten waarmee de kinderen, hun ouders en jongeren zelf komen zal ik een definitief werkprogramma opstellen", schrijft de staatssecretaris.

Meer uit Politiek

Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

1 dag geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

1 dag geleden
Formerende partijen praten zondag en maandag op De Zwaluwenberg

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie wordt zondag en maandag voortgezet op het landgoed De Zwaluwenberg bij Hilversum. Het is de bedoeling om daar "meters te maken", laat een ingewijde weten na berichtgeving in De Telegraaf. De Zwaluwenberg is in het verleden al vaker gebruikt voor kabinetsformaties.

1 dag geleden
Kabinet wil meer woningen voor verwarde personen, onduidelijk hoe

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil meer passende woningen realiseren voor mensen met verward gedrag, maar zegt niet hoe. Dat blijkt uit een brief van ministers Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB), Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid, VVD) en staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD) aan de Tweede Kamer. Hoeveel woningen erbij moeten komen, waar deze moeten komen of wanneer ze gebouwd kunnen worden, is onduidelijk.

1 dag geleden
Kabinet sluit nieuwe medische evacuatie uit Gaza niet uit

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit een nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza niet uit. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) geeft de Tweede Kamer daar volgende maand duidelijkheid over. Verder wilde hij geen toezeggingen doen, ondanks aandringen van Kamerleden.

1 dag geleden
JA21 oogst verbazing na opmerking 'emo-populisme' Groningen-debat

DEN HAAG (ANP) - JA21-Kamerlid Ranjith Clemminck kwam onder vuur te liggen in een debat over de aardbevingsproblematiek in Groningen. Het nieuwe Kamerlid zei dat "emo-populisme het debat gegijzeld houdt". Die woorden leidden tot verbazing en boosheid bij andere partijen.

1 dag geleden
Kabinet maakt dit jaar nog extra geld vrij voor hulp aan Soedan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar maakt het demissionaire kabinet nog eens 5 miljoen euro vrij om de humanitaire nood te lenigen in Soedan. Staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) kwam daarmee de Tweede Kamer tegemoet, die om extra steun had gevraagd.

2 dagen geleden