Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet over boeren bij huis minister: volstrekt onacceptabel

Kabinet over boeren bij huis minister: volstrekt onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het "onacceptabel" dat boeren met tractoren zijn gaan demonstreren bij minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof). Maar er zijn bij de demonstratie vrijdagavond geen strafbare feiten gepleegd, zei staatssecretaris Eric van der Burg (Justitie en Veiligheid) tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer.

Volgens de bewindsman is het demonstratierecht "bijna heilig" in Nederland. Een burgemeester kan in het kader van de openbare veiligheid besluiten dat ergens in zijn gemeente niet gedemonstreerd mag worden, zei hij. Maar dat was niet het geval bij het woonhuis van minister Van der Wal. "De demonstratie voldeed aan de wet."

D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vond het optreden van de boeren intimiderend. Hij wilde weten of niet iets gedaan kan worden tegen demonstraties in dit soort gevallen. Dat is volgens de staatssecretaris "erg ingewikkeld". Het gaat hier vooral om "moraal en niet om de wet". Van der Burg noemde het een "idiote actie" en hij heeft er "geen enkel begrip voor".

Intimiderend

Demonstreren met tractoren kan "zeer intimiderend" overkomen, zei de staatssecretaris. "Maar het is niet automatisch daarmee een strafbaar feit."

Enkele tientallen boeren demonstreerden tegen het stikstofbeleid van het kabinet bij het woonhuis van minister. De politie had geen aanwijzingen dat er bij de bewindsvrouw zou worden gedemonstreerd. Van der Wal zei later dat ze geschrokken was van de betoging. Na een gesprek met haar vertrokken de boeren.

Betoging in Den Haag

De boeren gaan volgende week woensdag demonstreren tegen de stikstofplannen in Den Haag. Van der Burg gaat ervan uit dat die betoging ordentelijk zal verlopen. Als de burgemeester hulp nodig heeft, zal het Rijk die geven. Bij eerdere boerenprotesten sloten militairen met vrachtwagens een deel van het centrum af.

De staatssecretaris wees er nog op dat de meeste demonstraties in het land, ook die van de boeren, zonder problemen verlopen. Het overgrote deel van de partijen in Tweede Kamer vindt dat er niet bij bewindslieden of Kamerleden thuis moet worden geprotesteerd.

Meer uit Politiek

Staatssecretaris Boswijk verwacht aanpassing protocollen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.

1 dag geleden
Van Weel: Nederland vraagt internationale hulp bij branden

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."

2 dagen geleden
Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

2 dagen geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

2 dagen geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

3 dagen geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

3 dagen geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

3 dagen geleden