Kabinet opent subsidiepot: 13 miljard voor duurzame projecten
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven kunnen vanaf 28 juni subsidie aanvragen voor duurzame energieprojecten en het ontwikkelen van technieken om de uitstoot van koolstofdioxide terug te dringen. Het kabinet heeft groen licht gegeven voor de forse subsidiepot van 13 miljard euro. Het bedrag is onder meer opgehoogd met subsidie die eerder niet nodig bleek door de hoge Europese CO2-prijs en een bedrag dat het vorige kabinet op Prinsjesdag aankondigde.
Het kabinet besloot vorig jaar om 6 miljard extra uit te trekken voor klimaatsubsidies, om de klimaatdoelen te halen en te voldoen aan het vonnis dat is opgelegd in de zaak aangespannen door milieuclub Urgenda.
De subsidie wordt tussen 28 juni en 6 oktober opengesteld in vijf verschillende fases. De 'goedkoopste' projecten (technieken met het laagste bedrag per bespaarde ton CO2) komen als eerste in aanmerking, in latere fases komen projecten met 'duurdere' technieken aan de beurt.
Door het hoge subsidieplafond komen meer technologieën en projecten in aanmerking. De regeling gold in eerste instantie alleen voor hernieuwbare energieprojecten (zoals windmolens), maar mag sinds 2020 ook gebruikt worden voor andere groene technieken. Dit jaar wordt de subsidie (SDE++ genoemd) opengesteld voor weer nieuwe categorieën "zoals waterstofinstallaties die direct aan wind- of zonneparken gekoppeld zijn en elektrificatie in de industrie door middel van hybride glasovens", aldus het ministerie van Economische Zaken en Klimaat.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
6 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
13 uur geleden