Kabinet: ongewis wanneer opvang asielkinderen Griekenland rond is
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asielzaken) kan nog niet zeggen wanneer de opvang is geregeld voor 48 alleenstaande asielkinderen in Griekenland. Er wordt "alles op alles gezet om dit zo snel mogelijk gereed te krijgen", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
Maar naast snelheid is ook zorgvuldigheid van belang en dat laatste kost tijd, aldus de bewindsvrouw. "Daarom kan ik mij in dit stadium van uitvoering niet aan een concreet tijdschema verbinden." Vorige maand maakte Broekers-Knol afspraken met haar Griekse collega over de opvang.
Een deel van de Kamer waaronder regeringspartijen ChristenUnie en D66 willen dat de staatssecretaris haast maakt. Broekers-Knol heeft inmiddels een eerste voorstel voor het opzetten van de beoogde opvangplekken ontvangen en is dat nu aan het beoordelen.
Nederland gaat op het Griekse vasteland 48 opvangplekken betalen en regelen voor minderjarigen zonder ouders uit de overvolle vluchtelingenkampen op de Griekse eilanden. Ook gaat Nederland helpen bij het trainen van voogden die hen onder hun hoede moeten nemen.
Onder meer hulporganisaties, gemeenten en BN'ers riepen het kabinet in het voorjaar op asielkinderen uit Griekenland naar Nederland te halen. Ze verwezen daarbij naar de slechte situatie in de kampen op de Griekse eilanden. Andere EU-landen namen wel kinderen op, maar het kabinet wilde er niet aan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten kan zich "enorm" vinden in de zorgen die media hebben geuit in een brief aan informateur Sybrand Buma (CDA) over de dominante rol van techbedrijven. De briefschrijvers vinden het een zorgelijke ontwikkeling dat bedrijven kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te verspreiden.
1 dag geleden