Kabinet: ongewis wanneer opvang asielkinderen Griekenland rond is
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asielzaken) kan nog niet zeggen wanneer de opvang is geregeld voor 48 alleenstaande asielkinderen in Griekenland. Er wordt "alles op alles gezet om dit zo snel mogelijk gereed te krijgen", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
Maar naast snelheid is ook zorgvuldigheid van belang en dat laatste kost tijd, aldus de bewindsvrouw. "Daarom kan ik mij in dit stadium van uitvoering niet aan een concreet tijdschema verbinden." Vorige maand maakte Broekers-Knol afspraken met haar Griekse collega over de opvang.
Een deel van de Kamer waaronder regeringspartijen ChristenUnie en D66 willen dat de staatssecretaris haast maakt. Broekers-Knol heeft inmiddels een eerste voorstel voor het opzetten van de beoogde opvangplekken ontvangen en is dat nu aan het beoordelen.
Nederland gaat op het Griekse vasteland 48 opvangplekken betalen en regelen voor minderjarigen zonder ouders uit de overvolle vluchtelingenkampen op de Griekse eilanden. Ook gaat Nederland helpen bij het trainen van voogden die hen onder hun hoede moeten nemen.
Onder meer hulporganisaties, gemeenten en BN'ers riepen het kabinet in het voorjaar op asielkinderen uit Griekenland naar Nederland te halen. Ze verwezen daarbij naar de slechte situatie in de kampen op de Griekse eilanden. Andere EU-landen namen wel kinderen op, maar het kabinet wilde er niet aan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen deel uitmaken van de Raad voor Vrede die de Amerikaanse president Donald Trump wil oprichten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bij het tv-programma Café Kockelmann.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 'voor de zomer' akkoorden sluiten met het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA. De grootste oppositiepartij wil "progressieve doorbraken" en is bereid compromissen te sluiten, zegt partijleider Jesse Klaver op een partijbijeenkomst in Den Bosch. Het gaat onder meer om deals op het gebied van stikstof, betaalbare huizen en boodschappen, licht hij desgevraagd toe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse IS-strijders die naar Syrië en Irak zijn gereisd, moeten worden berecht in de regio waar ze vastzitten, vindt demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid. Volgens hem moeten mensen die bewust hebben gekozen om voor een ideologie daarheen te reizen niet zomaar rekenen op een terugkeer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De manier waarop schade van aardbevingen als gevolg van gaswinning in Drenthe wordt vergoed, moet beter, erkent demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans. "Ik vind het belangrijk dat we snel kijken: hoe kunnen we die regeling aanpassen", aldus de VVD-bewindsvrouw na afloop van de ministerraad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oorlogsarchief moet binnenkort voor iedereen digitaal doorzoekbaar worden als het aan het kabinet ligt. De wijziging van de Archiefwet die dat mogelijk maakt, gaat binnenkort naar de Tweede Kamer. Een eerdere digitale openstelling werd afgeraden na kritiek van onder meer de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) denkt niet dat het getouwtrek om Groenland van de afgelopen weken de relatie met de Verenigde Staten blijvend heeft geschaad. Dat heeft de demissionaire bewindsman gezegd voor aanvang van de ministerraad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump legt geen claim meer op Groenland, interpreteert demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). Tijdens het debat ter voorbereiding op de EU-top die in het teken staat van dit hoogoplopende conflict, zijn partijen als GroenLinks-PvdA hier niet zo zeker van. Toe-eigenen van land is "duidelijk geen onderdeel" van het 'raamwerk' van een deal met het militaire bondgenootschap NAVO dat hierover in de maak is, stelt Brekelmans. "Dus volgens mij is de politieke realiteit nu dat die claim van tafel is."
1 dag geleden