Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet neemt maatregelen tegen Israël als hulp Gaza tekortschiet

Kabinet neemt maatregelen tegen Israël als hulp Gaza tekortschiet

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet komt met eigen maatregelen tegen Israël als dat land afspraken over het toelaten van humanitaire hulp in de Gazastrook niet nakomt. Daartoe is maandag besloten tijdens een overleg van de top van het kabinet met buitenlandminister Caspar Veldkamp in het Catshuis, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

EU-diplomaten buigen zich dinsdag in Brussel over de vraag of Israël zich houdt aan afspraken over het toestaan van veel meer hulp aan de hongerende Palestijnse bevolking. De kans op een positief oordeel wordt niet al te groot geschat, zo valt te horen. Omdat de lidstaten het tot dusver niet eens konden worden over gezamenlijke sancties, treft Nederland nu zelf maatregelen.

Details over deze maatregelen om de druk op Israël op te voeren, komen te staan in een brief die maandagavond naar de Tweede Kamer wordt gestuurd.

Meer uit Binnenland

Jan Slagter wil niet verder met Özcan Akyol

HILVERSUM (ANP) - Jan Slagter wil niet meer met Özcan Akyol samenwerken. Als de presentator zijn contract bij Omroep MAX heeft uitgediend, hoeft hij niet op verlenging te rekenen, zei de omroepbaas maandagavond in Shownieuws. Aanleiding is het interview dat Akyol zondagavond gaf in Zomergasten waarin hij opnieuw werd geconfronteerd met de filmpjesrel rond Matthijs van Nieuwkerk.

2 uur geleden
Kabinet komt met inreisverbod omstreden Israëlische ministers

DEN HAAG (ANP) - Een inreisverbod voor twee omstreden ministers, een tijdelijk wapenembargo en importbeperkingen voor producten uit bezet gebied. Met onder meer deze maatregelen overweegt het demissionaire kabinet Israël onder druk te zetten om snel veel meer humanitaire hulp toe te laten in de Gazastrook. Dat schrijft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Schoof belt Israëlische president Herzog over mogelijke sancties

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de Israëlische president Yitzhak Herzog gebeld om duidelijk te maken dat Nederland met sancties komt als zijn land niet onmiddellijk veel meer humanitaire hulp toelaat in de Gazastrook. Dat laat de premier weten in een bericht op X. Eerder op de dag overlegde hij met de vicepremiers en met de ministers Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) over de snel verslechterende situatie in Gaza.

7 uur geleden
SHO: hulp voor Gaza staat klaar, maar we krijgen het er niet in

DEN HAAG (ANP) - Vanuit Nederlandse hulporganisaties staan heel veel hulpgoederen klaar voor Gaza, maar "het komt niet genoeg naar binnen", zegt een woordvoerder van de Samenwerkende Hulporganisaties (SHO). Bij de Giro555-actie werd vorig jaar ruim 25 miljoen euro ingezameld.

9 uur geleden
Advocaat: verdachte onthoofding moeder met bijl had psychose

DORDRECHT (ANP) - De 31-jarige Jesse R. uit Diemen, verdacht van het doden van zijn moeder door haar met een bijl te onthoofden, verkeerde in een psychose ten tijde van zijn daad. Daar gaat zijn advocaat Job Knoester van uit, zei hij maandag tijdens een eerste openbare zitting in de strafzaak tegen R. Volgens Knoester zal het proces draaien om de vraag in hoeverre de levensberoving aan R. kan worden toegerekend.

12 uur geleden
Burgemeester Wierden 'geschokt' door steekincident

WIERDEN (ANP) - Waarnemend burgemeester van Wierden Gerrit Jan Kok laat via zijn woordvoerster weten "geschokt" te zijn door het steekincident in zijn gemeente. In een woning aan het Stationsplein werd maandagochtend een gewonde bewoonster aangetroffen en nabij vonden agenten een overleden man, eveneens bewoner van het huis.

13 uur geleden
Man rijdt met auto in op gemeentehuis Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag rond 02.40 uur met zijn auto op de gevel van het gemeentehuis van Hoogeveen ingereden. De auto vatte daarop vlam.

15 uur geleden