Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet neemt maatregelen tegen hoge terugvorderingen toeslagen

Kabinet neemt maatregelen tegen hoge terugvorderingen toeslagen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt een aantal maatregelen die moeten voorkomen dat mensen achteraf forse bedragen aan te veel ontvangen toeslagen moeten terugbetalen. Zo gaat Dienst Toeslagen vanaf volgend jaar uit van een grotere jaarlijkse inkomensstijging. Dat zal het risico op hoge terugvorderingen verminderen, aldus staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiën).

Toeslagen worden uitgekeerd als voorschotten, gebaseerd op een schatting vooraf van het jaarinkomen. Het geschatte inkomen wordt jaarlijks bijgesteld aan de hand van de stijging van het wettelijk minimumloon. Maar bij veel huishoudens stijgt het inkomen harder. Zij krijgen dus een te hoog voorschot, waarvan dan achteraf een deel wordt teruggevorderd. Om dat tegen te gaan rekent Dienst Toeslagen voortaan met 3 procent extra stijging van het inkomen.

Daarnaast gaat Dienst Toeslagen vanaf volgend jaar gegevens over het vermogen gebruiken om vooraf te bepalen of een huishouden recht heeft op toeslagen. Ook komt er een proef waarbij de kinderopvangtoeslag automatisch wordt verlaagd wanneer ouders voor meer uren toeslag aanvragen dan dat hun kind op de opvang verblijft. Ook deze maatregelen moet helpen voorkomen dat mensen voorschoten krijgen die zij later moeten terugbetalen.

Ten slotte wordt gekeken naar de mogelijkheid om mensen te laten kiezen voor een "voorzichtig voorschot". Dat is ingegeven door onderzoek waaruit blijkt dat mensen liever een lager voorschot krijgen en dan later een nabetaling, dan dat zij te maken krijgen met terugvorderingen.

Meer uit Politiek

Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

1 uur geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

7 uur geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

19 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

22 uur geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

22 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

22 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

23 uur geleden