Kabinet moet zich inzetten voor exit Iran uit vrouwencommissie VN
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zich inzetten voor het verwijderen van Iran uit de VN-commissie die zich inzet voor gendergelijkheid, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) ging er schoorvoetend mee akkoord.
Het is niet passend dat het land in de commissie zit nu het Iraanse regime protesten van vrouwen om meer rechten keihard onderdrukt, vindt Agnes Mulder (CDA). Er zijn bij het neerslaan van de betogingen al honderden mensen gedood en duizenden mensen opgepakt.
Hoekstra snapt de wens van de Kamer, maar heeft er wel veel moeite mee. Eventuele uitzetting van Iran moet gebeuren via een andere commissie waar Nederland op dit moment geen zitting in heeft. Ook weet hij niet of het gaat lukken om Iran te verwijderen. "We moeten wel goed kijken wat effectief is."
Diplomatieke nederlaag
Het heeft volgens de bewindsman geen zin om opnieuw een diplomatieke nederlaag te lijden. In oktober wees de Mensenrechtenraad al een verzoek van landen - waaronder Nederland - af om een debat te houden over de onderdrukking in de Chinese regio Xinjiang. China had flink gelobbyd om het debat te voorkomen.
De Kamer bleef vasthouden aan haar wens. "We moeten het volk van Iran laten zien dat we achter hen staan", zei Tom van der Lee (GroenLinks). Hoekstra liet uiteindelijk weten dat het kabinet zal proberen andere landen te overtuigen om tegen Iran te stemmen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
16 minuten geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
27 minuten geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
6 uur geleden