'Kabinet moet veel harder trekken aan het isoleren van huizen'
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet veel meer doen om huizen te isoleren. Dat voorstel doen ChristenUnie en GroenLinks tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen woensdag, als de Tweede Kamer reageert op de plannen van het kabinet voor volgend jaar. Ze pleiten voor een nationaal isolatieprogramma.
Volgens de regeringspartij en oppositiepartij zijn bestaande subsidies om huizen te isoleren "moeilijk bereikbaar voor burgers". De overheid helpt de mensen volgens hen onvoldoende. Met het programma moeten ook scholen en soortgelijke maatschappelijke panden worden geïsoleerd. Geld voor het programma moet komen uit bestaande budgetten zoals het warmtefonds.
"We zijn bezig met een omslag in onze omgang met energie. Onze energie wordt schoner, onze huizen zuiniger. Maar de overheid is in die omslag vaak nog te passief en voor veel mensen voelt het als een ver-van-ons-bed-show", aldus voorman Gert-Jan Segers van de ChristenUnie.
De overheid moet volgens Jesse Klaver (GroenLinks) de burger beter helpen zodat over een aantal jaar alle huizen zijn geïsoleerd. "Dat is goed voor het klimaat, maar ook fijn voor mensen: geen tochtig huis, een lagere energierekening."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
6 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
1 dag geleden