Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kabinet moet vakantiereizen naar oranje gebieden tegengaan'

'Kabinet moet vakantiereizen naar oranje gebieden tegengaan'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet veel meer doen om reizen naar oranje gebieden actief tegen te gaan als die niet noodzakelijk zijn, stellen GroenLinks en SP in een Kamerdebat. Veel mensen gaan toch nog op vakantie naar die landen of regio's, terwijl het risico op besmetting met het coronavirus daar hoog is. Het gevaar bestaat dat de terugkeerders het virus meenemen, zeker nu er een tweede golf gaande is.

Een groot deel van de Kamer wil dat de teststraat op Schiphol terugkomt wanneer de testcapaciteit dat weer toelaat. Het CDA vindt wel dat het kabinet voor "de juiste prioriteiten" moet kiezen. Volgens Mustafa Amhaouch (CDA) is het een kwestie van keuzes maken, waarbij ook gekeken moet worden naar de voorrang bij testen voor leraren en zorgpersoneel.

Selçuk Öztürk (DENK) vindt dat het CDA "een zielig verhaal" houdt over het tekort aan testcapaciteit, terwijl zorgminister en CDA-prominent Hugo de Jonge hier volgens hem wat aan had moeten doen. Amhaouch vindt dat een bewindspersoon keuzes moet durven te maken in crisistijd en dat Kamerleden niet "langs de zijlijn" moeten roepen.

Harde afspraken

Verder moeten er harde afspraken worden gemaakt met de reisbranche, bijvoorbeeld over stuntaanbiedingen, testen en quarantaine na terugkeer, zei Kamerlid Suzanne Kröger (GroenLinks). Ze noemde het "volstrekt verwerpelijk" dat bijvoorbeeld Ryanair vluchten aanbiedt van 5 euro naar hoog-risicogebieden en zelfs het tweede ticket gratis maakt.

D66-Kamerlid Jan Paternotte zegt dat mensen hiermee verleid worden op vakantie te gaan naar risicogebieden. Hij roept minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) op "moreel leiderschap" te nemen en stuntende luchtvaartmaatschappijen op het matje te roepen.

Het CDA vindt het niet uit te leggen dat er tickets voor "dumpprijzen" worden aangeboden voor gebieden met code oranje. Amhaouch wil van de minister weten of dit het kabinetsbeleid niet ondermijnt en wat zij hier aan gaat doen.

De SP wil ook dat er meer vat komt op terugkeerders uit oranje gebieden met de auto, bus of trein. Daarnaast moeten reizigers kunnen aantonen dat hun reis noodzakelijk is, vindt SP-er Cem Laçin.

Remco Dijkstra (VVD) denkt dat die maatregel niet uit te voeren is, omdat die in strijd is met privacywetten. Verder noemt hij de prijzen van bijvoorbeeld Ryanair "niet fraai", maar vindt hij dat mensen zelf hun verantwoordelijkheid moeten nemen om niet naar risicogebieden te reizen.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

1 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

4 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

9 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

10 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

11 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

12 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

12 uur geleden