Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet: meer zekerheid voor ouders in nieuw stelsel kinderopvang

Kabinet: meer zekerheid voor ouders in nieuw stelsel kinderopvang

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw financieringsstelsel voor de kinderopvang moet ouders meer zekerheid bieden en het risico op hoge terugvorderingen wegnemen. Het demissionaire kabinet denkt dat directe financiering daarvoor de beste oplossing is, in plaats van het huidige stelsel waarin ouders de opvang zelf betalen en daar een toeslag voor ontvangen.

Belangrijke details laat verantwoordelijk minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) evenwel aan een volgend kabinet. Dat zal bijvoorbeeld moeten beslissen of de eigen bijdrage die ouders betalen inkomensonafhankelijk wordt, zoals het huidige kabinet oorspronkelijk had afgesproken, of toch niet. Beide opties worden uitgewerkt.

Het nieuwe stelsel moet "meer zekerheid en minder risico voor ouders" opleveren, zegt Van Gennip. "We hebben belangrijke stappen gezet, zodat een volgend kabinet het uiteindelijke besluit kan nemen. In de tussentijd blijven we hard werken aan verbeteringen binnen het kinderopvangstelsel voor ouders."

Vurige wens

Vervanging van de kinderopvangtoeslag door een stelsel van directe financiering was een vurige wens van dit kabinet toen het begin 2022 aantrad. Dit was mede ingegeven door het geruchtmakende schandaal rond de kinderopvangtoeslag, waarin tienduizenden ouders in de problemen kwamen met torenhoge en naar later bleek onterechte terugvorderingen.

Het plan om de kinderopvang voor iedereen bijna gratis te maken bleek lastiger uitvoerbaar dan gehoopt, daarom werd de invoering uitgesteld van 2025 naar op zijn vroegst 2027. Dat jaartal acht Van Gennip nog altijd haalbaar, maar het is niet langer aan dit demissionaire kabinet om te beslissen over zo'n grote stelselwijziging.

De minister gaat er komende week wel over in debat met de Tweede Kamer. Zij proeft daar naar eigen zeggen "een behoefte om echt iets te doen aan die kinderopvangtoeslag". Zekerheid vooraf is voor ouders het allerbelangrijkste, drukt zij de Kamer alvast op het hart.

Meer uit Politiek

Jetten verwacht snel einde blokkade 90 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht dat medio volgende maand het verzet van Hongarije tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne zal stoppen. De regering van Viktor Orbán blokkeert het geld om een ruzie met Oekraïne over de oliepijpleiding Droezjba waardoor goedkope Russische olie naar Hongarije stroomt.

1 uur geleden
Nederland vraagt Brussel opheldering over lekken Hongarije

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft aan de Europese Commissie opheldering gevraagd over berichten dat de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken informatie heeft doorgespeeld aan Rusland. "Als het klopt, is het volstrekt onacceptabel", zei premier Rob Jetten in de Tweede Kamer. Dat zal dan ook een-op-een duidelijk worden gemaakt, voegde hij eraan toe.

2 uur geleden
Tweede Kamer wil energienoodfonds snel heropend zien

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel met onder meer energiebedrijven gaat praten over heropening van het Tijdelijk Noodfonds Energie. Een oproep daartoe van onder anderen Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) kreeg bij de stemmingen vrijwel unanieme steun.

6 uur geleden
Kamer wil extra geld voor agrarisch natuurbeheer

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer geld komt voor boeren die tegen een vergoeding natuur onderhouden. Voor dit zogenoemde agrarische natuurbeheer wil een Kamermeerderheid minimaal een half miljard euro per jaar uittrekken. Een oproep van BBB, ChristenUnie en GroenLinks-PvdA kon dinsdag op een meerderheid rekenen.

7 uur geleden
GroenLinks-PvdA stelt maximumprijzen aan de pomp voor

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil maximumprijzen voor benzine en diesel om de stijgende rekening aan de pomp te beperken. Partijleider Jesse Klaver heeft het plan dinsdag toegelicht in een gesprek met minister-president Rob Jetten. Die sprak na afloop van "een hele interessante suggestie", die woensdag zeker aan de orde komt in een debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran.

8 uur geleden
'Boycot Trump-WK', staat op petitie die Kamer ontvangt

DEN HAAG (ANP) - Enkele Tweede Kamerleden hebben dinsdag een petitie in ontvangst genomen om niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan. "Boycot het Trump-WK", stond op een plaat die televisiemaker Teun van de Keuken aan hen overhandigde. De petitie is meer dan 170.000 keer ondertekend.

8 uur geleden
Gorinchem onderzoekt mogelijke stemfraude bij raadsverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem zijn er vermoedens van stemfraude met volmachten tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen woensdag. De gemeente doet daar onderzoek naar, zo is besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden