Kabinet mag experimenteren met nieuw stembiljet bij verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Bij komende verkiezingen zullen mogelijk nieuwe stembiljetten worden gebruikt. Het kabinet kan verder met de ontwikkeling hiervan nu ook de Eerste Kamer heeft ingestemd met een tijdelijke wet die experimenteren met andere stemformulieren mogelijk maakt. Het kabinet wil toe naar een nieuw formulier, omdat het huidige stembiljet erg groot is door de vele partijen die meedoen aan verkiezingen. Daardoor is het biljet voor kiezers én voor tellers onhandig en onpraktisch geworden.
Het is niet duidelijk hoe een nieuw stembiljet er precies uit zal gaan zien. Via experimenten wordt gekeken welk van de te ontwerpen biljetten het beste uitpakt.
Het wetsvoorstel kreeg steun van PvdA, GroenLinks, D66, SP, PvdD, SGP, ChristenUnie, CDA, VVD en 50PLUS. Tegen een ander stembiljet zijn de fractie-Nanninga, fractie-Otten, PVV, FVD en fractie-Frentrop. De OSF was afwezig.
Meer uit Binnenland
GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
5 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
9 uur geleden