
Kabinet maakt einde aan misleidende 'van-voor' prijzen
DEN HAAG (ANP) - Er komt een einde aan misleidende 'van-voor'-prijzen, meldt het ministerie van Economische Zaken. Volgens nieuwe regels moet de prijs waar korting op komt, de 'van-prijs', de laagste prijs zijn van de afgelopen dertig dagen. De aanpassing komt voort uit een Europees besluit om vanaf halverwege mei overal in de EU dezelfde regels te laten gelden.
Wel komt er een uitzondering voor zogeheten 'opeenvolgende prijsverminderingen', bijvoorbeeld voor een kledingstuk waar eerst 20 procent korting en later 50 procent korting op geldt. In dat geval mag de verkoper blijven verwijzen naar de prijs waar als eerste korting over kwam, waardoor kortingen niet stapelen. Ook komt er een uitzondering voor bederfelijke producten, zoals voedsel.
Volgens minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) zijn ondernemers erbij gebaat dat het kabinet nu iets doet aan misleidende prijzen. Daardoor hebben zij namelijk minder last van oneigenlijke concurrentie, aldus de minister.
Volgens de huidige regels moet een product in een periode van drie maanden voor de aanbieding daadwerkelijk voor die 'van-prijs' zijn verkocht. De Consumentenbond vindt het een goede zaak dat er nieuwe regels komen. "Hopelijk worden consumenten zo beschermd tegen misleidende aanbiedingen en komen we bij ons volgende onderzoek geen foute aanbiedingen meer tegen."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Federatie Medisch Specialisten (FMS) en de artsenfederatie KNMG stappen uit de adviesraad van Zorgkaart Nederland. Op dat platform kunnen patiënten hun zorgverlener beoordelen. Als een van de redenen voor het vertrek noemen de twee partijen "moeilijk te verifiëren reviews", melden ze in een verklaring.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen liepen donderdag hand in hand met gevluchte kinderen en veteranen door Den Haag tijdens de eerste editie van de Loop voor Hoop. Zo'n 130 kinderen en 50 andere deelnemers deden mee aan de wandeling die eindigde in Madurodam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Emmauscollege in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander is het donderdag enige tijd onrustig geweest. Groepen leerlingen van verschillende scholen in de buurt gooiden met eieren naar elkaar en naar agenten, meldt de politie. Ook is er een brand in een container gesticht. Nadat agenten ter plaatse waren gekomen, keerde de rust vrij snel terug. Er is niemand aangehouden.
1 uur geledenDen Haag (ANP) - Bouwprojecten in Den Haag die meedoen aan de Dag van de Bouw gaan in verband met de NAVO-top in die stad een week eerder open dan bouwlocaties in de rest van het land. Op zaterdag 14 juni kunnen bezoekers terecht op Haagse bouwplaatsen om kennis te maken "met de positieve aspecten en de maatschappelijke betekenis van de bouw en infra".
1 uur geledenALTENA (ANP) - Een 34-jarige agent die werkte bij het Operationeel Centrum van de Rotterdamse politie is opgepakt omdat hij verdacht wordt van zedenmisdrijven en schending van zijn ambtsgeheim. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) donderdag. De man werd afgelopen augustus al buiten functie gesteld omdat er aangifte van een zedenmisdrijf tegen hem was gedaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag besloten dat rapper Ronnie Flex mag worden gehoord in het hoger beroep van rapper Ali B. Het verzoek door Ali B's advocaat Bart Swier tot het horen van zijn vrouw Breghje Kommers is afgewezen. Het Openbaar Ministerie verdenkt B van vier zedenmisdrijven. De rechtbank veroordeelde hem in juli tot twee jaar cel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam kiest ervoor om geen nieuwe datacentra of een uitbreiding van datacentra toe te staan in de gemeente. "De ruimte in Amsterdam is schaars, niet alleen voor woningbouw, maar ook op het elektriciteitsnetwerk. Fysieke ruimte en ruimte op het elektriciteitsnet zal de stad gebruiken voor andere prioriteiten, zoals stedelijke ontwikkeling", aldus de gemeente in een verklaring.
2 uur geleden