Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet legt gokreclames aan banden en werkt aan verbod

Kabinet legt gokreclames aan banden en werkt aan verbod

DEN HAAG (ANP) - Reclames voor risicovolle kansspelen, zoals goksites en online casino's, worden verder aan banden gelegd. Het kabinet neemt stappen om de reclames in te dammen, maar de sector komt ook zelf met maatregelen. Daarnaast werkt minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) aan een wettelijk verbod op zogenoemde ongerichte reclames voor risicovolle kansspelen, iets waar de Tweede Kamer op aandringt.

Een wettelijk verbod regelen kost tijd, zegt Weerwind. In de zomer wil hij het voorstel af hebben, zodat het in consultatie kan. In die fase kunnen burgers en belanghebbenden er hun zegje over doen. Vervolgens moeten de Tweede en Eerste Kamer zich er nog over buigen. Bij het verbod gaat het om ongerichte reclames, waar mensen niet actief naar hebben gezocht door bijvoorbeeld via een zoekmachine op goksites te zoeken.

Om de tijd tot een wettelijk verbod te overbruggen, neemt Weerwind ook andere stappen. Zo is hij van plan vanaf juni "het inzetten van rolmodellen bij risicovolle kansspelen geheel te verbieden", schrijft hij aan de Kamer. Veel Kamerleden spraken in een recent debat over de kwestie hun ergernis uit over de gokreclames met ex-voetballers als Wesley Snijder en Andy van der Meijden.

Stappen

De brancheorganisaties hebben met Weerwind nu afgesproken ook zelf stappen te nemen. Zo stoppen ze met reclames op radio, in de buitenruimte en in gedrukte media. Op tv worden er geen gokreclames voor risicovolle kansspelen meer uitgezonden vóór 22.00 uur, die grens ligt nu op 21.00 uur.

"Er ligt een duidelijke oproep van de Tweede Kamer om in beweging te zijn", zegt Weerwind donderdag in een interview met het Financieele Dagblad. "Ik ben ook in gesprek geweest met verslavingsinstellingen. Zij hebben mij verteld dat de grote hoeveelheid gokreclames leidt tot onrust onder ex-verslaafden en tot problematisch gokken bij mensen die zich identificeren met de rolmodellen die in de reclames optreden. Dat was aanleiding voor mij om niet af te wachten."

De vraag is of de Tweede Kamer genoegen neemt met de stappen. Het parlement drong onlangs aan op een wettelijk verbod per 1 april, hoewel Weerwind toen al zei dat dit niet haalbaar was.

Meer uit Binnenland

Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

44 minuten geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

47 minuten geleden
Actiegroep probeert bouwplaats Microsoft-datacentrum te bezetten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.

1 uur geleden
Sovjet Ereveld vrijdagmiddag weer open voor publiek

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.

2 uur geleden
Van Weel: nog onduidelijk wie achter bommeldingen vliegtuigen zit

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.

3 uur geleden
Winterswijk eerste met schaatsbaar natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - In het Gelderse Winterswijk werd de natuurijsbaan van de Winterswijkse IJsvereniging op vrijdagochtend om 07.30 uur geopend voor schaatsliefhebbers. Daarmee was het de eerste natuurijsbaan die dit seizoen opende. Dat bevestigt de ijsmeester na berichtgeving van het AD. Op de 400-meterbaan lag bij opening ongeveer 2,5 millimeter ijs. Om 09.45 uur stond het stoplicht op de website van de ijsvereniging alweer op rood, dus is de baan weer dicht. Enthousiastelingen hebben ongeveer twee uur lang kunnen schaatsen.

3 uur geleden
Weeronline: Eerste lokale vorst van het najaar gemeten

HOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.

5 uur geleden