Kabinet legt gokreclames aan banden en werkt aan verbod
DEN HAAG (ANP) - Reclames voor risicovolle kansspelen, zoals goksites en online casino's, worden verder aan banden gelegd. Het kabinet neemt stappen om de reclames in te dammen, maar de sector komt ook zelf met maatregelen. Daarnaast werkt minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) aan een wettelijk verbod op zogenoemde ongerichte reclames voor risicovolle kansspelen, iets waar de Tweede Kamer op aandringt.
Een wettelijk verbod regelen kost tijd, zegt Weerwind. In de zomer wil hij het voorstel af hebben, zodat het in consultatie kan. In die fase kunnen burgers en belanghebbenden er hun zegje over doen. Vervolgens moeten de Tweede en Eerste Kamer zich er nog over buigen. Bij het verbod gaat het om ongerichte reclames, waar mensen niet actief naar hebben gezocht door bijvoorbeeld via een zoekmachine op goksites te zoeken.
Om de tijd tot een wettelijk verbod te overbruggen, neemt Weerwind ook andere stappen. Zo is hij van plan vanaf juni "het inzetten van rolmodellen bij risicovolle kansspelen geheel te verbieden", schrijft hij aan de Kamer. Veel Kamerleden spraken in een recent debat over de kwestie hun ergernis uit over de gokreclames met ex-voetballers als Wesley Snijder en Andy van der Meijden.
Stappen
De brancheorganisaties hebben met Weerwind nu afgesproken ook zelf stappen te nemen. Zo stoppen ze met reclames op radio, in de buitenruimte en in gedrukte media. Op tv worden er geen gokreclames voor risicovolle kansspelen meer uitgezonden vóór 22.00 uur, die grens ligt nu op 21.00 uur.
"Er ligt een duidelijke oproep van de Tweede Kamer om in beweging te zijn", zegt Weerwind donderdag in een interview met het Financieele Dagblad. "Ik ben ook in gesprek geweest met verslavingsinstellingen. Zij hebben mij verteld dat de grote hoeveelheid gokreclames leidt tot onrust onder ex-verslaafden en tot problematisch gokken bij mensen die zich identificeren met de rolmodellen die in de reclames optreden. Dat was aanleiding voor mij om niet af te wachten."
De vraag is of de Tweede Kamer genoegen neemt met de stappen. Het parlement drong onlangs aan op een wettelijk verbod per 1 april, hoewel Weerwind toen al zei dat dit niet haalbaar was.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners die op nieuwjaarsdag in een park in Amsterdam werden doodgeschoten, waren volgens het OM "op de verkeerde plaats, op de verkeerde tijd". Verdachte Efe Y. (25) zou die avond onmiddellijk op de slachtoffers hebben geschoten. "Er was geen tijd voor ruzie, een gesprek of een aanval vanuit hen", zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak.
3 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.
57 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
9 uur geleden