Kabinet laat verschillen in schadeaanpak Groningen onderzoeken
LOPPERSUM (ANP) - Het kabinet wil weten hoe het kan dat Groningers met vergelijkbare aardbevingsschade als gevolg van de gaswinning, niet altijd hetzelfde worden behandeld. Een externe commissie gaat onderzoek doen naar deze "moeilijk uitlegbare verschillen" in zowel de schadeafhandeling als de versterkingsoperatie. Dat meldt staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw).
De commissie moet uiterlijk in het tweede kwartaal van volgend jaar al advies uitbrengen over hoe deze verschillen kunnen worden weggenomen. Vijlbrief volgt daarmee een advies van voormalig werkgeversvoorman Bernard Wientjes, die zich op zijn verzoek gebogen heeft over de zogenoemde dorpenaanpak waarbij vier dorpen in de gemeente Eemsdelta versneld worden versterkt.
Vijlbrief constateert dat deze aanpak vorige maand "niet de start heeft gemaakt die we (...) hebben beloofd." Hij zegt daar boos over te zijn. "Ik had verwacht dat er nu al veel aannemers druk bezig zouden zijn." Dankzij het "goede werk" van Wientjes is wel nu al duidelijk waar verbeteringen nodig en mogelijk zijn, aldus de staatssecretaris.
Wientjes adviseert onder meer om de regie over de dorpenaanpak beter te stroomlijnen, met procedures die "eenvoudiger en mensgerichter" zijn. Dat moet gaan zorgen voor snellere beslissingen. Ook raadt hij aan bewoners meer inspraak te geven, ook omdat dit kan bijdragen aan herstel van vertrouwen in de overheid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een marineschip naar de Middellandse Zee te sturen. Frankrijk heeft daarom gevraagd, schrijven minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg van Koninkrijksrelaties gaat een plan opstellen zodat het kabinet direct kan ingrijpen bij vuilstort Selibon op Bonaire zodra dat mogelijk is. Momenteel moet het bestuurscollege van het eiland de problemen nog aanpakken en mag de regering niet ingrijpen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste lijsttrekkers voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn man. Dat analyseerde stichting Stem op een Vrouw op basis van de kieslijsten. Het gaat om bijna 70 procent, tegenover iets meer dan 30 procent vrouwen. Ook op vrijwel elke andere plek op de lijsten staan meer mannen dan vrouwen. In 38 procent van de kieslijsten staat een vrouw op nummer 2.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een derde van de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen is vrouw. Dit komt overeen met hoe de raden momenteel zijn samengesteld. Dat meldt stichting Stem op een Vrouw, die de kandidatenlijsten van alle gemeenten analyseerde. Het aandeel op de lijst is iets hoger dan bij de verkiezingen vier jaar geleden, toen nog 27 procent van de kandidaten een vrouw was.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.
1 dag geleden