Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet laat uitzoeken 'wie wat wist' over verdachte Nieuwegein

Kabinet laat uitzoeken 'wie wat wist' over verdachte Nieuwegein

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet laat uitzoeken wat er gedaan is met meldingen over het gedrag van de man die zaterdag in Nieuwegein een 11-jarig meisje doodstak. Dat heeft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) gezegd tijdens het vragenuur in de Tweede Kamer. De 29-jarige verdachte was bekend bij politie en justitie en stond sinds 2022 onder toezicht van de reclassering, aldus de VVD-bewindsman.

Staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie, PVV) heeft volgens Van Weel een "incidententafel" opgezet met alle betrokkenen, waaronder de politie, zorginstellingen, de reclassering en de Inspectie Justitie en Veiligheid. Dat overleg moet duidelijk maken "wie wat wist, en wat daarmee gedaan is".

Van Weel sprak van "een onherstelbaar en hartverscheurend drama" dat "diepe sporen" nalaat. Op veel van de vragen over het incident die PVV-leider Geert Wilders op hem afvuurde, kon hij naar eigen zeggen nog geen antwoord geven.

Verward gedrag

De omgang met personen die verward gedrag vertonen, is al jaren onderwerp van discussie. Veel mensen weten niet waar ze terechtkunnen met zorgen over mensen in hun omgeving. Instanties die hulp kunnen bieden, werken vaak langs elkaar heen waardoor de juiste zorg uitblijft.

Of die problemen ook in deze zaak een rol hebben gespeeld, weet Van Weel nog niet. Evenmin kan hij zeggen of knellende privacyregels in dit geval een voortvarende aanpak door politie en hulpverleners in de weg hebben gestaan.

Meer uit Politiek

Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

13 uur geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

1 dag geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

1 dag geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

1 dag geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

2 dagen geleden