Kabinet laat financiële plannen niet afhangen van formatie
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt onverminderd door aan de voorjaarsnota, daar heeft de formatie geen invloed op, zeggen demissionair minister Steven van Weyenberg en staatssecretaris Marnix van Rij (beiden Financiën). De bewindslieden hebben de nieuwe informateurs vrijdagmiddag verteld hoe ver zij zijn met deze jaarlijks terugkerende bijstelling in de begroting. Van Weyenberg en Van Rij sluiten niet uit dat hun financiële plannen later worden omgegooid nadat de formerende partijen PVV, VVD, NSC en BBB een akkoord hebben bereikt.
De bewindslieden zeggen dat het informateursduo Elbert Dijkgraaf en Richard van Zwol alleen heeft geïnformeerd naar het proces van de voorjaarsnota en niet naar de inhoud ervan. Van Weyenberg vindt het ook verstandig dat de formatie hier geen invloed op heeft. "Wij maken de voorjaarsnota. En zij maken de nieuwe regering", zegt hij.
Als de formerende partijen later vragen hebben over de inhoud dan "gaan wij daar natuurlijk naar kijken", zegt Van Weyenberg, al blijft hij dan wel "rolvast".
Papierversnipperaar
Dat hun plannen mogelijk later in de papierversnipperaar belanden omdat de formerende partijen een andere richting kiezen, nemen de bewindslieden voor lief. "Die kunnen dan alles wijzigen wat het huidige kabinet heeft gedaan. Dat heet democratie", zegt Van Weyenberg. "Alleen tot het moment dat het nieuwe kabinet er is, werkt het huidige kabinet wel door."
Van Rij en Van Weyenberg verwachten de voorjaarsnota 26 april te publiceren. De informateurs hebben tot half mei de tijd gekregen voor hun opdracht.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
4 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
4 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
10 uur geleden