Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet krijgt opnieuw miljarden niet uitgegeven

Kabinet krijgt opnieuw miljarden niet uitgegeven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet krijgt opnieuw miljarden euro's die op de begroting voor dit jaar stonden, niet uitgegeven. Deze zogenoemde onderuitputting speelt op meerdere departementen, het meest bij de ministeries van Onderwijs en Economische Zaken die allebei circa een half miljard euro op de plank laten liggen. Dat staat in de najaarsnota die minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.

Bij elkaar krijgen alle ministeries een bedrag van 2,1 miljard euro niet uitgegeven. Dat komt onder meer door de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt, maar ook door lagere uitgaven aan subsidies. Daarnaast kon Heinen in deze laatste bijstelling van de rijksbegroting voor 2024 ruim 1 miljard aan meevallers noteren. Met name de EU-afdrachten (676 miljoen euro) en de asieluitgaven (319 miljoen euro) vielen lager uit dan verwacht.

Tot een grote verbetering van het begrotingssaldo en de staatsschuld leidt deze onderuitputting niet, omdat het kabinet er al rekening mee hield. Het begrotingstekort wordt nu geraamd op 1,5 procent van de totale omvang van de economie, de staatsschuld op 43,9 procent. Het definitieve financiƫle jaarverslag wordt volgend jaar gepresenteerd op de derde woensdag in mei, ook wel verantwoordingsdag genoemd.

Meer uit Binnenland

Code geel om dichte mist uitgebreid met Overijssel

DE BILT (ANP) - Ook in Overijssel is code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. De waarschuwing in de provincie geldt tot 11.00 uur.

43 minuten geleden
Dit jaar al ruim 500 nepagenten aangehouden door politie

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot en met de maand oktober al 502 verdachten aangehouden die zich voordeden als politieagent om zo waardevolle spullen afhandig te maken van slachtoffers. Dat zijn er fors meer dan in het hele jaar 2023, toen er 127 nepagenten werden aangehouden. Vorig jaar ging het in totaal om 357 arrestaties. De politie bevestigt woensdag berichtgeving hierover door NU.nl.

46 minuten geleden
Vogelgriep vastgesteld op drie bedrijven in Limburg en Overijssel

DEN HAAG (ANP) - Op drie bedrijven in het Overijsselse Bornerbroek, en Tienray en Helden in Limburg, is vogelgriep gevonden. Dat laat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit woensdagochtend weten.

1 uur geleden
Bijna 8 procent corporatiewoningen naar statushouders

DEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.

2 uur geleden
Code geel om dichte mist in het noorden

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.

5 uur geleden
Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

8 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

8 uur geleden