Kabinet komt met vangnet voor pro-Deoadvocaten
DEN HAAG (ANP) - Sociaal advocaten die door de coronacrisis in de knel komen, kunnen bij het Rijk aankloppen. Het kabinet schiet hen te hulp om te voorkomen dat ze hun praktijk opdoeken en mensen met een kleine beurs geen advocaat meer kunnen vinden.
Sociale advocaten die hun vergoedingen met meer dan 20 procent zien dalen, kunnen daarvoor compensatie aanvragen. Van die verloren inkomsten kunnen ze dan maximaal 80 procent terugkrijgen, met een maximumbedrag van 40.000 euro.
Waar de hoogte van de compensatie precies vanaf zal hangen, is iets dat "op korte termijn" wordt uitgewerkt, aldus het ministerie van Justitie en Veiligheid. De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) reageert tevreden. Die noemt het "uitzonderlijk" dat er een aparte regeling komt. "Het laat zien dat het ministerie en de Raad voor Rechtsbijstand het belang erkennen van de advocatuur als belangrijke schakel in de rechtsketen", zegt de NOvA.
Hard getroffen
De coronacrisis heeft de advocatuur hard getroffen, onder meer doordat rechtbanken zijn dichtgegaan en juridische loketten geen bezoekers meer konden ontvangen. Daar komt bovenop dat de sociale advocatuur de afgelopen jaren al heeft moeten inleveren.
Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) denkt dat de afname in werk voor sociale advocaten nog wel even zal aanhouden. "Weliswaar ontstaat door de coronacrisis op termijn mogelijk extra werk" door arbeidsconflicten of geschillen over de steunmaatregelen, schrijft hij aan de Tweede Kamer. Daarnaast "bereiden rechtspraak, OM en IND maatregelen voor om opgelopen achterstanden weer in te lopen, maar dat biedt op korte termijn voor de sociaal advocatuur onvoldoende financiële verlichting".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.
10 uur geleden