Kabinet komt met vangnet voor pro-Deoadvocaten
DEN HAAG (ANP) - Sociaal advocaten die door de coronacrisis in de knel komen, kunnen bij het Rijk aankloppen. Het kabinet schiet hen te hulp om te voorkomen dat ze hun praktijk opdoeken en mensen met een kleine beurs geen advocaat meer kunnen vinden.
Sociale advocaten die hun vergoedingen met meer dan 20 procent zien dalen, kunnen daarvoor compensatie aanvragen. Van die verloren inkomsten kunnen ze dan maximaal 80 procent terugkrijgen, met een maximumbedrag van 40.000 euro.
Waar de hoogte van de compensatie precies vanaf zal hangen, is iets dat "op korte termijn" wordt uitgewerkt, aldus het ministerie van Justitie en Veiligheid. De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) reageert tevreden. Die noemt het "uitzonderlijk" dat er een aparte regeling komt. "Het laat zien dat het ministerie en de Raad voor Rechtsbijstand het belang erkennen van de advocatuur als belangrijke schakel in de rechtsketen", zegt de NOvA.
Hard getroffen
De coronacrisis heeft de advocatuur hard getroffen, onder meer doordat rechtbanken zijn dichtgegaan en juridische loketten geen bezoekers meer konden ontvangen. Daar komt bovenop dat de sociale advocatuur de afgelopen jaren al heeft moeten inleveren.
Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) denkt dat de afname in werk voor sociale advocaten nog wel even zal aanhouden. "Weliswaar ontstaat door de coronacrisis op termijn mogelijk extra werk" door arbeidsconflicten of geschillen over de steunmaatregelen, schrijft hij aan de Tweede Kamer. Daarnaast "bereiden rechtspraak, OM en IND maatregelen voor om opgelopen achterstanden weer in te lopen, maar dat biedt op korte termijn voor de sociaal advocatuur onvoldoende financiële verlichting".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA praten zondag al bijna veertien uur op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. De begroting moet dinsdag bij de Raad van State liggen zodat die voldoende tijd heeft om het van advies te voorzien voor Prinsjesdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Paul Rosenmöller van PRO verlaat volgend jaar mei de politiek. Dan wordt een nieuwe Eerste Kamer gekozen, waar hij op dit moment fractievoorzitter is van de partij die is voortgekomen uit GroenLinks en PvdA.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën overleggen de leiders van de drie coalitiepartijen sinds 10.00 uur weer over de begroting van volgend jaar. Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) moeten het eens zien te worden over de koers.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.
1 dag geledenEDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.
2 dagen geleden