Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet komt met vangnet voor pro-Deoadvocaten

Kabinet komt met vangnet voor pro-Deoadvocaten

DEN HAAG (ANP) - Sociaal advocaten die door de coronacrisis in de knel komen, kunnen bij het Rijk aankloppen. Het kabinet schiet hen te hulp om te voorkomen dat ze hun praktijk opdoeken en mensen met een kleine beurs geen advocaat meer kunnen vinden.

Sociale advocaten die hun vergoedingen met meer dan 20 procent zien dalen, kunnen daarvoor compensatie aanvragen. Van die verloren inkomsten kunnen ze dan maximaal 80 procent terugkrijgen, met een maximumbedrag van 40.000 euro.

Waar de hoogte van de compensatie precies vanaf zal hangen, is iets dat "op korte termijn" wordt uitgewerkt, aldus het ministerie van Justitie en Veiligheid. De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) reageert tevreden. Die noemt het "uitzonderlijk" dat er een aparte regeling komt. "Het laat zien dat het ministerie en de Raad voor Rechtsbijstand het belang erkennen van de advocatuur als belangrijke schakel in de rechtsketen", zegt de NOvA.

Hard getroffen

De coronacrisis heeft de advocatuur hard getroffen, onder meer doordat rechtbanken zijn dichtgegaan en juridische loketten geen bezoekers meer konden ontvangen. Daar komt bovenop dat de sociale advocatuur de afgelopen jaren al heeft moeten inleveren.

Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) denkt dat de afname in werk voor sociale advocaten nog wel even zal aanhouden. "Weliswaar ontstaat door de coronacrisis op termijn mogelijk extra werk" door arbeidsconflicten of geschillen over de steunmaatregelen, schrijft hij aan de Tweede Kamer. Daarnaast "bereiden rechtspraak, OM en IND maatregelen voor om opgelopen achterstanden weer in te lopen, maar dat biedt op korte termijn voor de sociaal advocatuur onvoldoende financiële verlichting".

Meer uit Politiek

Eerdmans (JA21) ziet "wat toenadering", maar akkoord nog ver weg

DEN HAAG (ANP) - In de onderhandelingen tussen het minderheidskabinet en JA21 over de begroting van volgend jaar zit "wat toenadering", maar een akkoord is nog niet in zicht. Dat zei JA21-leider Joost Eerdmans woensdag na een nieuw gesprek op het ministerie van Financiën.

43 minuten geleden
Berendsen: Nederlandse diplomaten hoeven Israël niet uit

DEN HAAG (ANP) - Twee Nederlandse diplomaten hoeven Israël toch niet te verlaten, zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag. Een dag eerder kondigde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar aan dat de Nederlandse vertegenwoordigers bij het internationaal steuncentrum voor Gaza (IGCS) in Kiryat Gat het land moeten verlaten als vergelding voor een "reeks anti-Israëlische maatregelen genomen door de Nederlandse regering".

1 uur geleden
Heinen heeft puzzel begroting voor volgend jaar gelegd

DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet heeft de begroting voor volgend jaar rond, aldus minister Eelco Heinen (Financiën, VVD). Het gaat er volgens hem nu vooral over om hiervoor "breed draagvlak" te vinden in het parlement.

3 uur geleden
Agema bij coronaverhoor: Tweede Kamer had een kennisachterstand

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer werd in de begintijd van de corona-uitbraak in Nederland onvoldoende geïnformeerd hierover en dat werkte door in de besluiten waarmee parlementariërs instemden. Dat zei Fleur Agema, die destijds Kamerlid was voor de PVV, woensdagochtend bij haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Wij hadden een informatieachterstand."

3 uur geleden
Toegangscontrole bij stadions moet beter, vindt Van Weel

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt dat de toegangscontrole bij stadions beter moet. "Dat dit soort hoeveelheden vuurwerk naar binnen gesmokkeld worden, dat kan natuurlijk niet", zei hij naar aanleiding van het vuurwerk dat Feyenoord-hooligans gooiden bij de recente wedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven mensen raakten toen gewond.

3 uur geleden
Berendsen betreurt dat Israël ambassadepersoneel het land uitzet

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken "betreurt het" dat Israël een medewerker van de ambassade in Israël en een van de vertegenwoordiging in Ramallah het land uitzet. Zij werkten als waarnemers in het internationaal steuncentrum voor Gaza in Kiryat Gat. De CDA-minister zegt het besluit uiteindelijk wel te respecteren. "Uiteraard verandert er ook niets aan ons besluit om producten uit illegale nederzettingen te weren."

15 uur geleden
Kamerleden dringen aan op vertrek ON! bij NPO na Hitler-fragment

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.

20 uur geleden