Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet komt met inreisverbod omstreden Israëlische ministers

Kabinet komt met inreisverbod omstreden Israëlische ministers

DEN HAAG (ANP) - Een inreisverbod voor twee omstreden ministers, een tijdelijk wapenembargo en importbeperkingen voor producten uit bezet gebied. Met onder meer deze maatregelen overweegt het demissionaire kabinet Israël onder druk te zetten om snel veel meer humanitaire hulp toe te laten in de Gazastrook. Dat schrijft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer.

De ministers Itamar Ben-Gvir (Nationale Veiligheid) en Bezalel Smotrich (Financiën) zijn omstreden om hun extremistische uitlatingen. Nederland is niet het eerste land waar deze ultrarechtse bewindslieden niet langer welkom zijn. Het kabinet pleitte ook eerder al in EU-verband voor sancties tegen het tweetal.

Premier Dick Schoof overlegde eerder op de dag met de vicepremiers en de ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie over de "catastrofale" situatie in Gaza. Na afloop liet hij de Israëlische president Yitzhak Herzog telefonisch weten dat Nederland zelf tot sancties overgaat als Israël afspraken over het toelaten van humanitaire hulp niet nakomt.

Informeren

"Om Israël te informeren over welke stappen het kabinet zet, zal de Israëlische ambassadeur op ministerieel niveau worden ontboden", schrijft Veldkamp. Hij zal dat gesprek ook aangrijpen om bij de regering van premier Benjamin Netanyahu nog eens "met klem" aan te dringen op een andere koers. "De huidige situatie is onverdraaglijk en onverdedigbaar."

De export van wapens naar Israël wordt vrijwel onmogelijk, meldt Veldkamp verder. "Zoals de situatie in Gaza nu is, is het vrijwel uitgesloten dat een vergunning wordt verleend voor de uitvoer naar Israël van wapens die kunnen bijdragen aan de activiteiten van de Israëlische krijgsmacht in de Gazastrook of op de Westelijke Jordaanoever."

Meer uit Binnenland

RIVM treft westnijlvirus aan bij bloeddonor, besmet in Nederland

UTRECHT (ANP) - In Nederland is bij een bloeddonor een infectie met het westnijlvirus vastgesteld. Diegene is niet onlangs in het buitenland geweest. Het RIVM gaat er daarom van uit dat de infectie in Nederland is opgelopen.

50 minuten geleden
Twee minderjarigen aangehouden om explosie Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Na de explosie die in de nacht van zondag op maandag plaatsvond bij een appartement in Zaandam heeft de politie twee minderjarige verdachten aangehouden.

2 uur geleden
Boeren en brandweer gaan samenwerken bij aanpak natuurbranden

ZWOLLE (ANP) - Nu de kans op natuurbranden door droogte en hoge temperaturen in Nederland steeds verder toeneemt, gaat de brandweer nauwer samenwerken met boeren. Brandweer Nederland en brancheorganisatie LTO Noord werken sinds kort aan een bredere aanpak dan alleen brandbestrijding.

3 uur geleden
Explosie verwoest achtergevel van appartement in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Een explosie aan de Hof van Zaenden in Zaandam heeft in de nacht van zondag op maandag de achtergevel van een appartement verwoest en brand veroorzaakt. Dat maakte de veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland bekend.

8 uur geleden
Skinnybike met top van 120 kilometer per uur in beslag genomen

ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.

19 uur geleden
Onderzoek: mezen en duiven verstopten zich tijdens eclips

GRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.

20 uur geleden
Man (26) aangehouden om mogelijke brandstichting in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.

21 uur geleden