Kabinet komt met centraal meldpunt tegen omzeiling sancties
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet richt een centraal meldpunt op waar bedrijven melding kunnen maken over de naleving van sanctiemaatregelen. Dat maakte minister Veldkamp (Buitenlandse Zaken) bekend tijdens een door Nederland georganiseerde internationale conferentie over sancties. Met het nieuwe meldpunt moet de omzeiling van sancties door onder meer Rusland worden aangepakt.
Bedrijven hebben een meldplicht als zij te maken krijgen met personen, instanties en bedrijven die op de Europese sanctielijst staan. Alleen moeten zij die informatie nu nog indienen bij verschillende ministeries en instanties. Die "versnippering" is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken ingewikkeld voor bedrijven. "Het Centraal Meldpunt Sancties moet dit makkelijker maken."
"Want de plicht om te melden moet geen opgave zijn", zei minister Veldkamp op de conferentie in Den Haag voor Nederlandse en internationale beleidsmakers en vertegenwoordigers van bedrijven en financiële instellingen. Nederland organiseerde deze conferentie om te praten over naleving van sancties, met name die tegen Rusland zijn ingesteld na de invasie in Oekraïne.
Nederland wil dat de maatregelen beter uitvoerbaar en effectiever worden. "Sancties zijn het belangrijkste instrument, niet alleen om onze vijanden te verzwakken, maar ook om onszelf te versterken", aldus Veldkamp.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
4 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden