Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet komt met actieplan om innovatie aan te jagen

Kabinet komt met actieplan om innovatie aan te jagen

DEN HAAG (ANP) - Nederland blijft achter bij andere landen op het gebied van innovatie. Om het tij te keren, heeft het kabinet vrijdag na de ministerraad een actieplan gepresenteerd. Het doel daarvan is om op termijn 3 procent van het bruto binnenlands product te investeren in onderzoek en ontwikkeling. Daarvoor is nog bijna 15 miljard euro aan publieke en private investeringen nodig.

Die doelstelling moet in 2030 zijn bereikt. Twee derde van de investeringen moet komen van private investeerders en bedrijven, het overige deel vanuit het onderwijs, kennisinstellingen en de overheid. Op dit moment investeert Nederland 2,2 procent van het bbp in onderzoek en ontwikkeling.

Het kabinet stelt negen acties voor om het doel te bereiken. Het gaat onder meer om het mobiliseren van institutionele beleggers zoals pensioenfondsen, die met hun kapitaal start-ups kunnen helpen doorgroeien naar scale-ups. Daarnaast wil het kabinet een platform oprichten om "kennisintensieve bedrijven" naar Nederland te halen of hier te laten uitbreiden.

Nationale investeringsinstelling

"In Nederland ondernemen en werken slimme koppen en gouden handen, maar we halen te weinig uit innovatie", zegt demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). "Daarom moeten we aan de slag om onze specialistische kennis vaker en beter naar de markt te brengen, publieke en private investeringen omhoog te krijgen en het aantal kennisintensieve bedrijven in Nederland te vergroten."

Ook komt er een nationale investeringsinstelling met meer financieringsmogelijkheden voor bedrijven. In de Tweede Kamer leeft al langer breed de wens om een nationale investeringsbank op te richten. Die zou kunnen helpen knelpunten op te lossen die veel bedrijven ervaren bij de financiering van investeringen die zich pas op de langere termijn laten terugverdienen.

Het demissionaire kabinet kondigde begin deze maand aan de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International te willen fuseren. Het kabinet denkt dat deze twee staatsdeelnemingen samen meer kunnen betekenen voor het Nederlandse bedrijfsleven dan elk apart. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zagen dit al als "een belangrijke vervolgstap richting de totstandkoming van een nationale investeringsinstelling".

Meer uit Financieel

Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

2 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

4 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

16 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

23 uur geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden
Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

1 dag geleden