Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet kijkt of minimum leefbedrag schuldenaar nog voldoet

Kabinet kijkt of minimum leefbedrag schuldenaar nog voldoet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt of het minimumbedrag waar mensen met veel schulden maandelijks sowieso recht op hebben om van te leven, door de hoge prijzen nog wel hoog genoeg is. Minister Carola Schouten (Armoedebeleid) zegt wel dat het eventueel verhogen van deze 'beslagvrije voet' een dilemma is.

"We kijken hier goed naar. Dit signaal is al eerder doorgekomen", zegt de bewindsvrouw. Sociaal raadslieden slaan alarm over de gevolgen van de torenhoge prijzen voor mensen onder bewind. De beslagvrije voet is het bedrag waar schuldeisers niet bij kunnen, ook als er beslag wordt gelegd op het inkomen van een schuldenaar. Dit wordt automatisch berekend, op basis van onder meer de levenskosten van de persoon in de schulden.

Volgens Schouten is het al mogelijk om in individuele gevallen al te vragen of de beslagvrije voet kan worden aangepast. Toch kijkt het kabinet naar een algemene versoepeling van het bedrag. Er worden immers miljarden gestoken om ervoor te zorgen dat mensen er in hun koopkracht op vooruitgaan, maar schuldenaren worden hier maar beperkt door geholpen.

Zij hebben bijvoorbeeld niet direct iets aan de verhoging van het minimumloon en de uitkeringen: ook hun hogere inkomen gaat voor een flink deel naar de schuldeiser.

Het kabinet kijkt als optie naar 'indexatie', waardoor het bedrag meestijgt met de inflatie. Maar zo'n ingreep moet "in samenhang worden bezien", om te voorkomen "dat je van de regen in de drup komt".

"Je moet aan de andere kant ook afwegen of je een ander niet in de problemen brengt", aldus Schouten. Bijvoorbeeld een ex-partner die alimentatie krijgt, heeft er volgens de bewindsvrouw weinig "boodschap aan als wordt gezegd: het is geïndexeerd, je krijgt minder. Want die heeft ook rekeningen te betalen."

Meer uit Binnenland

Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

8 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

9 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

9 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

10 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

12 uur geleden