Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet kijkt of minimum leefbedrag schuldenaar nog voldoet

Kabinet kijkt of minimum leefbedrag schuldenaar nog voldoet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt of het minimumbedrag waar mensen met veel schulden maandelijks sowieso recht op hebben om van te leven, door de hoge prijzen nog wel hoog genoeg is. Minister Carola Schouten (Armoedebeleid) zegt wel dat het eventueel verhogen van deze 'beslagvrije voet' een dilemma is.

"We kijken hier goed naar. Dit signaal is al eerder doorgekomen", zegt de bewindsvrouw. Sociaal raadslieden slaan alarm over de gevolgen van de torenhoge prijzen voor mensen onder bewind. De beslagvrije voet is het bedrag waar schuldeisers niet bij kunnen, ook als er beslag wordt gelegd op het inkomen van een schuldenaar. Dit wordt automatisch berekend, op basis van onder meer de levenskosten van de persoon in de schulden.

Volgens Schouten is het al mogelijk om in individuele gevallen al te vragen of de beslagvrije voet kan worden aangepast. Toch kijkt het kabinet naar een algemene versoepeling van het bedrag. Er worden immers miljarden gestoken om ervoor te zorgen dat mensen er in hun koopkracht op vooruitgaan, maar schuldenaren worden hier maar beperkt door geholpen.

Zij hebben bijvoorbeeld niet direct iets aan de verhoging van het minimumloon en de uitkeringen: ook hun hogere inkomen gaat voor een flink deel naar de schuldeiser.

Het kabinet kijkt als optie naar 'indexatie', waardoor het bedrag meestijgt met de inflatie. Maar zo'n ingreep moet "in samenhang worden bezien", om te voorkomen "dat je van de regen in de drup komt".

"Je moet aan de andere kant ook afwegen of je een ander niet in de problemen brengt", aldus Schouten. Bijvoorbeeld een ex-partner die alimentatie krijgt, heeft er volgens de bewindsvrouw weinig "boodschap aan als wordt gezegd: het is geïndexeerd, je krijgt minder. Want die heeft ook rekeningen te betalen."

Meer uit Binnenland

Hulporganisaties breiden hulp aan Libanon uit

DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.

17 minuten geleden
Onderzoek: partijen gebruiken lobbyteksten in programma's

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.

2 uur geleden
Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

10 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

11 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

11 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

14 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

14 uur geleden