Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet kijkt hoe het Strafhof kan beschermen tegen sancties VS

Kabinet kijkt hoe het Strafhof kan beschermen tegen sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat na of en hoe het ervoor kan zorgen dat Amerikaanse sancties het werk van het Internationaal Strafhof (ICC) niet verstoren. De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump maakt zich op om het in Den Haag gevestigde hof onmiddellijk na zijn aantreden te straffen voor het vervolgen van Israëlische leiders voor de oorlog in Gaza.

"Daar gaan we ons de komende periode over beraden", zei premier Dick Schoof na afloop van de wekelijkse ministerraad. "Want het ICC is een belangrijk instituut." Het is volgens hem "belangrijk dat het instituut ook blijft functioneren".

De VS zijn boos dat het ICC de arrestatie heeft bevolen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige defensieminister. Zodra Trump op 20 januari is aangetreden, moet hij snel actie tegen het Strafhof ondernemen, vindt een meerderheid van het Huis van Afgevaardigden en hoogstwaarschijnlijk ook de Senaat. De president van het ICC waarschuwde vorige maand al dat de sancties het hof het werk onmogelijk zouden kunnen maken.

Trump legde het Strafhof tijdens zijn eerste ambtstermijn ook al strafmaatregelen op. De hoofdaanklager en haar medewerkers mochten toen de VS niet meer in en konden niet meer bij Amerikaanse bankrekeningen en andere tegoeden. Die maatregelen werden door Trumps opvolger Joe Biden teruggedraaid.

Meer uit Binnenland

Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

1 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

2 uur geleden
Jonge slachtoffers toeslagenschandaal demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".

2 uur geleden
Vanaf zondagmiddag code geel in het noorden om mogelijke gladheid

DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.

2 uur geleden
Defensie treedt op tegen drones boven vliegbasis Volkel

VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.

3 uur geleden
IJsbaan Winterswijk na drie uur schaatspret gesloten

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.

3 uur geleden
Verdachte van valse bommelding in trein bij Hilversum nog vast

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.

5 uur geleden