Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet kijkt hoe het Strafhof kan beschermen tegen sancties VS

Kabinet kijkt hoe het Strafhof kan beschermen tegen sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat na of en hoe het ervoor kan zorgen dat Amerikaanse sancties het werk van het Internationaal Strafhof (ICC) niet verstoren. De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump maakt zich op om het in Den Haag gevestigde hof onmiddellijk na zijn aantreden te straffen voor het vervolgen van Israëlische leiders voor de oorlog in Gaza.

"Daar gaan we ons de komende periode over beraden", zei premier Dick Schoof na afloop van de wekelijkse ministerraad. "Want het ICC is een belangrijk instituut." Het is volgens hem "belangrijk dat het instituut ook blijft functioneren".

De VS zijn boos dat het ICC de arrestatie heeft bevolen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige defensieminister. Zodra Trump op 20 januari is aangetreden, moet hij snel actie tegen het Strafhof ondernemen, vindt een meerderheid van het Huis van Afgevaardigden en hoogstwaarschijnlijk ook de Senaat. De president van het ICC waarschuwde vorige maand al dat de sancties het hof het werk onmogelijk zouden kunnen maken.

Trump legde het Strafhof tijdens zijn eerste ambtstermijn ook al strafmaatregelen op. De hoofdaanklager en haar medewerkers mochten toen de VS niet meer in en konden niet meer bij Amerikaanse bankrekeningen en andere tegoeden. Die maatregelen werden door Trumps opvolger Joe Biden teruggedraaid.

Meer uit Binnenland

Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

33 minuten geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

1 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

4 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

7 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

7 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

8 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

8 uur geleden