Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet kauwt op voorwaarden aan nieuwe noodsteun bedrijven

Kabinet kauwt op voorwaarden aan nieuwe noodsteun bedrijven

DEN HAAG (ANP) - Het tweede steunpakket van het kabinet gaat waarschijnlijk gepaard met een aantal extra voorwaarden waar bedrijven aan moeten voldoen. Zo komen er mogelijk regels die bijvoorbeeld bonussen voor de top en winstuitkeringen aan aandeelhouders aan banden moeten leggen.

Steeds meer partijen in de Tweede Kamer vroegen om voorwaarden aan steun die door de coronacrisis getroffen bedrijven ontvangen. De linkse oppositie drong hier op aan, maar ook coalitiepartij D66 wil dat er iets tegenover steun van de overheid staat.

Ook het kabinet heeft vanaf het begin gezegd het schrijnend te vinden als bedrijven grote bedragen aan de top of aandeelhouders geven terwijl ze steun krijgen om werknemers in dienst te houden. Maar omdat de regelingen snel in het leven werden geroepen en juist algemeen op veel bedrijven toegepast worden, bleef dat soort criteria uit. Het kabinet hield het op een moreel appel op bedrijven.

Het kabinet denkt nu over een tweede steunpakket, dat soelaas moet bieden voor de periode na mei en de 'gaten' moet opvullen van het eerste pakket. Zo wil het kabinet ook voor steun zorgen voor bedrijven en sectoren die net buiten de boot vielen bij het eerste steunpakket.

Meer uit Financieel

Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

59 minuten geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

2 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

5 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

6 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

7 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

7 uur geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

8 uur geleden